Xiaomi durdurulamıyor, yeni bir marka daha tanıttılar

Teknoloji ve stilin kusursuz birleşimi Xiaomi'den geliyor: Yeni markası Xiaomi Life ile tanışın. Bu yeni çizgi, sırt çantalarından aksesuarlara kadar geniş bir yelpazede hayatınıza şıklık katacak ürünler sunuyor.

Xiaomi durdurulamıyor, yeni bir marka daha tanıttılar

Xiaomi, otomobil sektörüne girişinin yanı sıra "Xiaomi Life" adında yeni bir marka tanıttı. Bu yeni girişim, Xiaomi'nin otomobil sahiplerinin yaşam tarzını tamamlayacak yüksek kaliteli araç aksesuarları üretmeye odaklanıyor. Xiaomi Life altında sunulan ürünler arasında şık kupalar, şapkalardan işlevsel çantalara kadar bir dizi aksesuar bulunuyor. Bu ürünler, kullanıcıların Xiaomi ve SU7 modeline olan tutkularını ifade etmelerine olanak tanıyarak, bir topluluk duygusu yaratmayı amaçlıyor. Markanın otomobil sektörüne girişiyle birlikte, otomobilin sadece bir ulaşım aracı olmaktan çıkıp, teknoloji ve moda dünyasıyla iç içe bir yaşam tarzının parçası haline gelmesi hedefleniyor.

Xiaomi aynı zamanda uzun zamandır beklenen SU7 elektrikli aracını da resmen piyasaya sürdü. Aracın Standard, Pro ve Max olmak üzere üç farklı modeli bulunuyor ve her biri farklı bütçe ve ihtiyaçlara hitap ediyor. Fiyatlar 215,900 yuan (yaklaşık 30,376$) ile 299,900 yuan (yaklaşık 42,197$) arasında değişiyor ve teslimatların Nisan ayının sonlarına doğru başlaması bekleniyor.

Xiaomi durdurulamıyor, yeni bir marka daha tanıttılar

SU7 modeli, eski BMW ve Mercedes-Benz tasarımcılarının deneyimleriyle şekillendirilen bir tasarıma sahip. Araçta iki farklı sürücü destek sistemi bulunuyor: Tesla'ya benzer bir yapıya sahip Xiaomi Pilot Pro ve lidar teknolojisine sahip Xiaomi Pilot Max. Ayrıca Mayıs ayında ülke genelinde kullanıma sunulması planlanan şehir içi pilot destekli sürüş sistemi City NOA da bulunuyor. SU7, Apple CarPlay gibi etkileyici bağlantı özelliklerine sahip ve her model farklı özelliklere sahip. Örneğin, Standard modeli 700 km menzile ve arka tekerlekten çekişe sahipken, en üst model Max, 2.78 saniyelik hızlanma süresi ve dört tekerlekten çekiş özelliği ile dikkat çekiyor.

Xiaomi'nin bu hamleleri, elektrikli araçlar, akıllı telefonlar ve tüketici elektroniği alanındaki ürün yelpazesini genişletmenin ötesinde, kullanıcıların yaşam tarzlarına entegre teknolojik çözümler sunmayı amaçladığını gösteriyor. Şirketin otomobil ve ilgili yaşam tarzı ürünlerine yönelik bu entegre yaklaşımı, kullanıcılar arasında bir aidiyet duygusu oluşturarak Xiaomi'nin marka imajını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.