Xiaomi en güvenli şirketler listesine adını yazdırdı!

En güvenli şirketler sıralamasına yeni bir isim katıldı. Çoğu tanıdığımız firmaların yer almadığı listede Çin'li teknoloji devi yer alıyor.

Xiaomi en güvenli şirketler listesine adını yazdırdı!

Güvenlik konusunda Xiaomi için artık rahat nefes alma günü denebilir. Nesnelerin İnterneti'nde siber güvenlik ve altyapı geliştirmeye odaklanan bir etkinlik olan 2021 IoTSF Sanal Konferansı'nın sonuçları açıklandı. Bizlere iki temel not bırakan konferansda: Xiaomi raporuna göre "ifşa politikalarını uygulayan en iyi şirketler arasında" yer aldı. İkincisi, iyi korunan bir IoT ekosistemiyle Xiaomi eskiye nazaran artık daha güvenli.

Xiaomi ilk 20'de

Xiaomi en güvenli şirketler listesine adını yazdırdı! - Resim : 1

IoTSF, ARM, Cisco, BSI veya Mastercard gibi şirketlerin temsilcileri de dahil olmak üzere 100'den fazla üyeden oluşuyor. Kevin Song, Güvenlik ve Gizlilik Uyumluluğu Başkanı olarak, Xiaomi'nin temsilcisiydi ve “ IoT Güvenlik uyumluluk çerçevesinde benimseme uygulamaları ” sunumuna liderlik etmekten sorumluydu.

Bu uygulamalar şunlar: Örneğin, IoT cihazlarının “DDoS saldırıları başlatmak, kripto para madenciliği yapmak ve kullanıcıları kendi evlerinde casusluk yapmak” için özel bilgilerimizi takip etmesini önlemek adına 13 hükümden oluşan ETSI EN 303 645 standardı oluyor.

Aynı şekilde, zafiyetlerin güncel kullanımının ifşasına ilişkin rapor, her bir şirketin benimsediği bilgilendirme politikalarına göre bir sıralama oluşturmaktadır. Bu listeye göre, Xiaomi, IoTSF kurucu ortağı ve CEO'su John Moor'un sözleriyle: “ Sadece temel gereksinimleri karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda IoTSF genişletilmiş eşik testini de karşılıyor ” olarak " Yeşil Liste " içinde olmayı hak ediyor açıklaması ile tebrik etti.

Geçen yıl piyasaya sürülen Mi 360° Ev Güvenlik Kamerasının, onu iç mekanlarda kullanılabilecek güvenli bir cihaz olarak nitelendiren Kitemark sertifikasına sahip olduğunu hatırlayabiliriz.

John Moor, "Xiaomi, bu çağrıya yanıt veren, sorumlu bir tedarikçiye iyi bir örnek ve güvenlikle ilgili en iyi uygulamaları ciddiye alan şirketlere iyi bir örnektir." dedi. Xiaomi, iki yıldır bu konferansa üye. Böylece firma Google, Microsoft, Siemens, Bosch, LG veya Panasonic gibi diğer “yeşil” devler arasında yerini almış oldu.