Güncel

Dünyanın en büyük 3. mağaza grubu kripto borsasını duyurdu!

Dünyanın en büyük 3. mağaza grubu El Corte Inglés, müşterileri için kripto borsası başlattı!

Dünyanın en büyük 3. mağaza grubu kripto borsasını duyurdu!

Dünyanın her yerindeki müşterilere hizmet veren en büyük İspanyol perakendeci ve distribütörlerinden biri ve ciroya göre üçüncü en büyük mağaza grubu olan El Corte Inglés'in, kendi kripto borsasına sahip olmayı hedeflediği bildiriliyor. Bu amaçla grup, 24 Mart tarihli El Confidential raporuna göre, perakendecinin 11 milyonluk müşteri tabanına “yeni bir yatırım konsepti” sunacak bir platform geliştirmesine yardımcı olacak Dört Büyük Firmadan biri olan Deloitte'u bünyesine kattı.

Dünyanın en büyük 3. mağazası kripto borsasını duyurdu!

Alınan bu karar, "bu alternatif yatırımlar dünyasına girmenin uygunluğu konusunda aylarca süren bir iç tartışmanın" sonucudur ve müşterilerin Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıklarla ticaret yapmasına izin verecek olan Bitcor adlı yeni bir şirketin kurulmasını içerir.

Bitcor, “finansal hizmetler, döviz bozdurma ve döviz ticareti ile ilgili finansal işlemler” sağlamak için Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisine (EUIPO) zaten kayıtlı ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı.

İspanya'nın kriptoya karşı tutumu

El Corte Inglés'in genel merkezinin bulunduğu İspanya'nın bu yılın başlarında, eyalet konseyi tarafından Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV) taslağının onaylanmasının ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini resmi olarak düzenlemeye başlamaya karar verdiğini belirtmekte fayda var.

Bununla birlikte, İspanya Merkez Bankası başkanı Pablo Hernández de Cos da dahil olmak üzere ülkedeki bazı önemli finansal figürler kripto para birimlerine hala şüpheyle yaklaşıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.