Xiaomi Mi MIX 4'ün bilmeniz gereken 5 benzersiz özelliği!

Xiaomi'nin kesintisiz ekran deneyimi konusunda iddialı modeli Mi MIX 4 tanıtılmıştı. İşte telefon hakkında bilmeniz gereken teknolojiler !

Xiaomi Mi MIX 4'ün bilmeniz gereken 5 benzersiz özelliği!

Xiaomi'nin merakla beklenen modeli Mi MIX 4'ü bu haftanın başlarında duyurmuştu. Akıllı telefon birinci sınıf teknik özelliklerle geldi ve şirketin ön tarafında ekran altı selfie kamerasına sahip olan ilk akıllı telefon modeli oldu. Şimdi, Mi MIX 4'ü bu kadar benzersiz yapan 5 özelliğine bir göz atalım.

1. CUP Tam Ekran Teknolojisi

Xiaomi Mi MIX 4'ün bilmeniz gereken 5 benzersiz özelliği! - Resim : 1

Adından da anlaşılacağı gibi, Mi MIX 4, yakınlık ve ortam ışığı sensörleri ile selfie gibi temel bileşenler ekranın altına yerleştirildiği için kullanıcılara tam bir ön ekran deneyimi sunuyor. CUP veya Panel Altı Kamera tasarımı, şirketin tescilli ekran altı kamera teknolojisidir ve beş yılı aşkın bir süredir geliştirilmekte olup, üç ana nesli, altmış patenti ve 77 milyon Abd doları tutarındaki büyük bir yatırımı ve yüzlerce mühendisi kapsamaktadır.

UD kamera ve temel sensörler için kesikleri gösteren Mi MIX 4'ün yakın zamanda çekilmiş bir videosunu bile görmüştük. Çıplak gözle, bu kesikler neredeyse görünmez ve yalnızca ekrandan yoğun ışık geçtiğinde görülebilir oluyorlar. Ayrıca, CUP teknolojisi, UD kamera bölgesinin üstünde etkileyici bir 400 ppi piksel yoğunluğu bile sunabiliyor. Xiaomi, bu başarıya, görüntüleme algoritmaları ile birlikte yeni bir şeffaf kavisli kablolama, İndiyum Kalay Oksit (ITO) malzemesi kullanarak ulaştı.

2. UWB'de Daima Açık Olun ve Kontrol Edin

Xiaomi Mi MIX 4'ün bilmeniz gereken 5 benzersiz özelliği! - Resim : 2

Yeni piyasaya sürülen Mi MIX 4 ile gelen önemli bir özellik, Çinli teknoloji devinin benzersiz UWB teknolojisinin entegrasyonudur. Pratikte bu, kullanıcıların herhangi bir uyumlu akıllı ev ürününe basitçe işaret ederek bağlanmasına olanak tanır. Veya başka bir deyişle, basit bir "Bağlantı Noktası" işlevi, kullanıcıların Xiaomi'nin AIoT cihazlarını Mi MIX 4 ile eşleştirildikten hemen sonra kontrol etmelerini sağlıyor.

3. Sistem Düzeyinde Yapay Zeka Çevirisi ve Gizlilik

Xiaomi Mi MIX 4 ayrıca sistem düzeyinde bir AI çevirisine de sahip. Bu, Mi MIX 4 kullanıcılarının normal metin ve fotoğraf çevirisiyle birlikte sesi yazıya dökmesine ve çevirmesine olanak tanıyor. Özellikle cihaz, farklı diller arasında iletişim kurmak için kullanılabilecek altyazıları bile ekleyerek gerçek zamanlı olarak cihaz üzerinde çeviriler üretebiliyor.

Ayrıca şirket, yetkisiz kapatma, bağlantı kesme önleme ve diğer veri koruma özelliklerini önleyen güvenliğe de özel bir önem verdi. Mi MIX 4'ünüzü kaybetseniz bile, Xiaomi kişisel bilgilerinizi korurken aynı zamanda cihazda kullanılan yeni bir SIM'i etkinleştirmek için şifrenizi yeniden girmenizi gerektiren SIM kilidi özelliğini de sunmakta.

4. Uyarlanabilir Sinyal Optimizasyonu ve Manuel Sinyal Girişi

Xiaomi Mi MIX 4'ün bilmeniz gereken 5 benzersiz özelliği! - Resim : 3

Akıllı telefon üreticisi, ağ oluşturma ve sinyal alımında da iyileştirmeler yaptı. Mi MIX 4, anten amplifikatörü olarak benzersiz bir iç metal kasa kullanarak anten performansını arttırdı. Bununla birlikte, ağ oluşturmada öne çıkan bir özellik gerektiğinde bağlantıyı hızlandıran sinyaller için daha fazla optimizasyona izin veren uyarlanabilir kontroller var.

Mi MIX 4, 19 dahili antenle gelir ve 8 senaryo için sinyal kalitesi optimizasyonlarıyla 42 bandı destekler. Çevresindeki ortamın otomatik olarak tanımlanmasını desteklerken, aynı zamanda yoğun trafik alanlarında sinyal kalitesini daha da optimize etmek için kullanıcılara manuel konum giriş sistemi sunar.

5. 50W Hızlı Kablosuz Şarj!

Xiaomi Mi MIX 4'ün bilmeniz gereken 5 benzersiz özelliği! - Resim : 4

Xiaomi, akıllı telefon hızlı şarj teknolojisi söz konusu olduğunda öncülerden biri olan bir şirket olmuştur. Akıllı telefon endüstrisinde, kablosuz şarj teknolojisi için pazar liderlerinden birisi oldu. Mi MIX 4, 120W kablolu hızlı şarj desteğini desteklerken, kablosuz olarak da 50W'a kadar şarj edilebilir. Cihaz ayrıca, şarj sırasında sıcaklıkları ve farklı senaryolar için hızları düzenlemeye yardımcı olan akıllı bir hızlı şarj modülasyon algoritmasını da destekliyor.

Sizlere bu son teknoloji cihaz hakkında önemli bilgileri aktardık. Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.