Güncel

Xiaomi MIUI 13 geliyor ! İşte yeni görüntüler!

Xiaomi, yeni arayüzünü yakında tanıtacak. Tanıtılacak olan yeni arayüzden ilk görüntüler de geldi. İşte detaylar.

Xiaomi MIUI 13 geliyor ! İşte yeni görüntüler!

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen etkinliğinde MIUI 13’e dair ciddi iddialar ortaya atılmıştı. Ağustos ayının sonlarına doğru tanıtılacağı zannedilen yeni arayüz maalesef yılın son çeyreğine kaldı. Mi Mix 4 etkinliğinde MIUI 13 yerine MIUI 12.5 Enhanced ara güncellemesi tanıtıldı ki, içeriğimizin sonunda hangi gelişmeleri sunacağına değineceğiz. Ancak öncesinde MIUI 13’ün yayınlanan son ekran görüntülerine biraz değinelim.

MIUI 13 ve Widgetler

Xiaomi’nin MIUI 13’te yer vereceği bazı özellikler şimdiden netleşmeye başlamış gibi. Bunlardan bazıları da kullanışlı widget’lar olacak. Vivo’nun güncel arayüzünü anımsatan yeni widget sistemi ile arayüzün daha işlevsel ve modern olması sağlanmış olacak.

Xiaomi'nin MIUI 13 sürümünde yer vereceği bir diğer önemli geliştirme Sanal RAM teknolojisi olacak. Şuanda Çin’de MIUI 12.5 kapsamında dağıtılmış olan bu özellik MIUI 13 ile birlikte küresel çapta kullanıma sunulabilir.

MIUI 13 güncellemesi ayrıca şu geliştirmeleri içerecek:

 • Dokunmaları ve hareket animasyonlarını daha pürüzsüz hale getirmek için Gesture Turbo 2.0
 • Küçük pencereler (Android 11’de yer alan kayan baloncuklar)
 • Yepyeni bir kontrol merkezi
 • RAM genişletme teknolojisi
 • Yeni uygulama simgeleri
 • Katmanlı işleme sistemi
 • Yeni animasyonlar
 • Yeni yazı tipleri
 • Yeni ses efekti ve dokunmatik efektler
 • Bazı kullanıcı arayüzü değişiklikleri
 • Yeni süper duvar kağıtları/duvar Kağıtları

Xiaomi geçtiğimiz gün duyurduğu Mi Mix 4 ile birlikte MIUI 12.5 Enhanced sürümünün sistem alt yapısına, yani çekirdek düzeyindeki arkaplan gelişmelerine odaklanacak. Xiaomi’den yapılan açıklamaya göre Enhanced sürümü ile %15 daha az CPU yükü ve ortalama %8 daha az güç kullanmış olacak.

Bu sayede arka plan süreçlerinin iyileştirilmiş yönetimi ve bellekteki dosyaların yapılandırılması hedeflenmiş olacak. Yeni ara güncelleme ile sistem düzeyinde 160’tan fazla iyileştirmenin yapıldığı da belirtildi.

Xiaomi'nin yeni arayüzü hakkında yaşanan gelişmeler bu şekilde. Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
İbrahim
Xiaomi 2.3. Ligden şampiyonlar ligine çıkacak ise yazılımını ona göre yapması. Tüm özellikleri dört dörtlük yapması lazım. Çin telefonları henüz tam pişmemiş yemek gibi demekten yoruldum.
Cevapla
ksl
redmi note9s hala mıuı 12.0.5teyim bi gelmedi 12.5 bunlar 13ten bahsediyor
Cevapla
Omer
Sen yine iyisin ben Note 9 pro kullanıyorum 12.0.4
Bilal Zencirci
Abi 12.5 ta her şey düzelecekti, hiç bir şey düzelmedi. Hala stabil değil. Örneğin ekran bölme özelliği var, ekranın en altında görünüyor uygulamalar, en tebede ne varsa sadece onlara ulaşabiliyorsun. Yani nasıl anlatılacağını bilemediğim onlarca problem var ve bunlar hiç gitmiyor.
Cevapla
Ufuk Kahraman
Daha 12.5 alamadık bir onu versinlerde
Cevapla
Mmet
Görünüm çakma ios, perfofmans dandroid
Cevapla
Sanosa
O zaman byby apple store'a hahahaha. Elmacı seni!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.