Güncel

Xiaomi MIUI 14'ü yayınlamaya hız kesmeden devam ediyor: İşte yeni cihazlar!

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni arayüzü MIUI 14 hızla yayınlamaya başladı. Birçok telefona çıkması beklenen arayüz kullanıcıları memnun edebilir.

Xiaomi MIUI 14'ü yayınlamaya hız kesmeden devam ediyor: İşte yeni cihazlar!

Çinli firma Xiaomi, MIUI 14 güncellemesini cihazlarına göndermeye devam ediyor. Şirket bir model için daha yeni arayüzü yayınladı. İşte detaylar.

MIUI 14 hızlı başladı

MIUI 14'teki en önemli değişikliklerden biri güncellenmiş görsel tasarım oluyor. Şirket yeni tasarımda, beyaz alanlara temiz çizgilere vurgu yaparak daha minimalist bir estetiğe sunmayı başarmış.

MIUI 14 hızla yayılmaya devam ediyor!

Yeni tasarım, arayüze daha modern, akıcı bir görünüm ve his kazandırmış diyebiliriz. Ayrıca, güncelleme kullanıcı deneyimine biraz dinamizm katan yeni animasyonlar ve geçişleri de içeriyor. MIUI 14'ü alan yeni cihaz ise yine Avrupa ROM kullanan Xiaomi 11T Pro oldu. Şu anlık Mi Pilot kullanıcıları için yayınlanan arayüz sorun olmaması halinde şirketin politikasına göre yayınlanacak.

Xiaomi 11T Pro, 2021 yılında tanıtıldı. Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile kutudan çıkan cihaz, şu ana kadar 1 Android ve 1 MIUI güncellemesi almıştı. Bugün yayınlanan Xiaomi 11T Pro MIUI 14 güncellemesi ile cihaz, 2. Android ve MIUI güncellemesini almış olacak. Google Android 13 tabanlı yeni MIUI 14'ün değişiklik günlüğünü aşağıda bulabilirsiniz.

Güncelleştirmenin yapı numarası V14.0.3.0.TKDEUXM'dir. Dilerseniz güncellemenin değişiklik günlüğünü inceleyelim.

[MIUI 14]
  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor. Detaylara gösterilen dikkat, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlarken, yeni bir seviyeye taşıyacak.
[Temel Deneyim]
  • MIUI şimdi anı menülerini kullanıyor ve daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı kalıyor.
[Diğer özellikler]
  • Ayarlar'da arama yapmak artık daha gelişmiş. Arama geçmişi ve kategori sonuçları ile her şey şimdi daha keskin görünüyor.
[Sistem]
  • Android güvenlik yaması Aralık 2022'ye güncellendi. Artırılmış Sistem güvenliği.
[Kişiselleştirme]
  • Ayrıntılar, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlar ve yeni bir seviyeye taşır. Daha az Supericenes, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracak. (Süper Simgeleri kullanabilmek için Ana Ekran ve Temaları en son sürüme güncelleyin) Ana Ekran klasörleri, en çok ihtiyacınız olan uygulamaları sizden sadece bir dokunuş uzakta tutarak vurgulayacaktır.
Yorumlar
Enes
Ben bütün telefolara gelmeli MIUI 14 güncellemesi
Cevapla
Muharrem Aşı
Ne kadar saçma bir haber yapma sisteminiz var? Sanki haber değil REKLAM YAPIYORSUNUZ. Daha MIUI 13 ü alacağını yazdığınız modellerin yüzde 70-80 nlne yayinlayamamısken sanki mükemmel bir güncelleme sistemi varmış gibi XİAOMİ reklamı yapıyorsunuz. Lütfen haber yaparken biraz ciddiyet.
Cevapla
Mustafa
Benim telefon MIUI 13 ü de aldı MIUI 14 te geldi daha güncellemesini yapamadım 13 güncellemesinde söyledikleri şeylerin daha fazlası var ve ayrıca bu bı reklam değil bilgi aktarımıdır hit önce öğren gel bu site teknoloji üzerine açılmış bı site böyle şeyleri paylaşmayacaksa ne paylaşacak ? Sitenin çok güzel paylaşımları var sadece xaomi üzerine değil samsun Huawei iPhone gibi diğer markaların da yapmış olduğu geliştirmeleri de paylaşıyor kendi açından değil genel açıdan bak senin telefonun MIUI 13 almamışsa sitenin suçu ne
Gökhan
Helal sana hep böylediyorlar sonuçta deyişen olmuyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.