Güncel

Xiaomi MIX 5 ve MIX 5 Pro tanıtıldı! İşte detaylar!

Xiaomi'nin önümüzdeki amiral gemisi olacak olan MIX 5 serisi duyuruldu. Telefonun selefi olan MIX 4 henüz yeni tanıtılmıştı. Firmanın önemli rakiplerine karşı koz olarak kullanılması beklenen model hakkında detayları aktarıyoruz.

Xiaomi MIX 5 ve MIX 5 Pro tanıtıldı! İşte detaylar!

Akıllı telefon Xiaomi MIX 4 ile henüz 4 ay önce tanışmıştık ve halefi hakkında haberler gelmeye şimdiden başladı. Yeni serinin 2022'nin ilk yarısında olmak üzere iki varyantta gelmesi bekleniyor.

Xiaomiui, sosyal ağ Twitter'da Xiaomi'nin zaten MIX 4'ün halefini hazırladığına dair bilgileri paylaştı. MIX 5 ve MIX 5 Pro akıllı telefon çifti, önümüzdeki yıl Mart ayı gibi erken bir tarihte tanıtılabilir.

Thor ve Loki geliyor

19 Kasım'da şirket, 2203121C ve 2203121AC model numaralarına sahip iki yeni mobil cihazı kaydetmişti. Sonundaki C harfi, bu cihazların yalnızca Çin için modeller olduğunu gösteriyor. Bu modellerin adları ise Thor ve Loki.

Xiaomi'nin üzerinde çalışmak istediği şey, ekranın altına gizlenmiş bir ön selfie kamera teknolojisi. Bu teknoloji, Xiaomi MIX 4'ün ana yeniliğiydi. İyi sonuçlar veren teknoloji, neredeyse görünmez ancak hala iyileştirilmeye ihtiyacı vardı.

Çinli devin yeni seri için mevcut 120 W'dan bile daha hızlı şarj etmeye hazırlandığına dair daha önce bilgiler paylaşıldı. 200 W'a kadar hızlı şarjlardan bahsediyoruz. Bazı kaynaklar, şirketin bu akıllı telefonların tanıtımında gösterebileceği yenilikler arasında 200W teknolojisinin olduğunu belirtiyor.

Xiaomi MIX 4'ün yalnızca Çin iç pazarı için tanıtıldığını biliyoruz. Bu nedenle böyle bir politikanın tekrar olup olmayacağını çok merak ediyoruz. İki varyantta bir yenilik olacağı için bunlardan en az birinin global pazarda da yer alacağını düşünüyoruz.

Yeni MIX 5 serisinin ülkemizde de tanıtılmasını istermiydiniz? Yorumlarını belirtmeyi unutmayın.

 
Yorumlar
Turan
Sanki diğer markalar çok kaliteli,samsung a benzemiş mi var ortada aynı b.k un kahverengisi beş para etöez 4 yada 6 ay aonra üst model çıkarıp aldığın beş para etmiyor
Cevapla
Teknosiyosu
Kardeşim sürekli söylüyorum xiaomi ürünleri 5 kurus etmez adamlar ürünleri satılsın ne olursa olsun diyorlar arkasında durmuyorlar. veriyorlar 2 yıllık bir güncelleme oda yarim yamalak sonra da ürün niye kalitesiz. Çinin en iyi ve kaliteli telefonlarını Huawei üretiyor adamlar bu işin piri. Gerisi boş.
Cevapla
Hüseyin
Ülkemizde tanıtılması pek te farketmez. Fiyatlardan dolayı yurt dışı almak lazım zaten.
Cevapla
Emre
Haberin başlığına bak, içeriğe bak. İyice basitleştiniz artık, yazık! Yayınlamazsınız tabi bu yorumu, olsun yine de, görüp onay veriyorsunuz neticede, önemli olan o zaten...
Cevapla
Uğur
Bu kadar Xiaomi reklamı haber yapıyonuz. Bir de sesimizi duyurun. Şu global romun yamalı bohça gibi yarım yamalak olmasından vazgeçsinler. Çin sürümünün tüm özelliklerini globalde versinler. Google mesaj arama gibi boktan google uygulamaları kullanmak istemiyorum. Şu istediğim launcheri kullandırtmama zorbalığını da bıraksın boşbeleşler
Cevapla
Uğur
Birisi kardeş eski kaliteye aldandık yine aldık şayomi. Sürüm yükselttikçe bok etmiş arayüzü. Bulaştık bu pisliğe bir sefer.
Birisi
Huawei candır kalitedir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.