Dördüncü daha yeni tanıtıldı! Xiaomi MIX 5 hazırlanıyor!

Xiaomi "Mi" Mix 4 yeni tanıtılmıştı. Şimdi ise teknoloji devi, bu serinin 5. sürümü ile kullanıcıların gönlünü fethetmeye çalışacak.

Dördüncü daha yeni tanıtıldı! Xiaomi MIX 5 hazırlanıyor!

Xiaomi MIX 4 gerek tasarımı, gerekse performansının ardından geniş bir kullanıcı kitlesini kendine çekmeyi başardı. Doğrudan ekranın altına "selfie" kamera sensörünü entegre ederek firma herkesi şaşırtmıştı. Halefi olacak olan Xiaomi MIX 5 modeli ise şuanda hazırlanıyor. MI MIX 4 çok sevilince tabii.

Xiaomi MIX 5 "teknolojik bir mucize" olacak

Bildiğiniz gibi, Xiaomi MIX 4 oldukça zor bulunan bir cihaz. Maalesef bu telefonu isteyen kullanıcılar onu Çin'den sipariş vermek zorundalar. Bu durumda Xiaomi MIX 5 içinde bu durum farklı olmayacak. 

Bu cihaz süper bir amiral gemisi olacak ve sözde şirketin ürettiği en gelişmiş akıllı telefonlardan biri olmaya aday konumunda yer alacak. Xiaomi MIX 5 en iyi cihazlardan olan Xiaomi Mi 11 Ultra ile değil, Xiaomi Mi MIX FOLD ile rekabet edebilecek. Bu nedenle insanların beklentileri son derece yüksek görünüyor.

Performansını 2021 sonunda göreceğiz

Dördüncü daha yeni tanıtıldı! Xiaomi MIX 5 hazırlanıyor! - Resim : 1

İlk ilginç gerçek ise, hazırlanan amiral gemisinin üretim sürecinin halihazırda devam ediyor olması. Modelin resmi sunumunu belki bu yıl bitmeden görebiliriz.

Tasarım açısından, muhtemelen ön "selfie" sensörü için herhangi bir çentik veya "delik" içermeyen bir ekran göreceğiz. Yine doğrudan ekrana entegre edilecek. 2K çözünürlük, HDR10+ desteği ve 120 Hz'de yüksek yenileme hızı ile neredeyse çerçevesiz ekrandan kimler hoşlanmayabilir?

Xiaomi MIX 5, büyük bir 16 GB RAM ile birlikte Qualcomm Snapdragon 898 tarafından güç alacak. En yüksek sürümünde ayrıca 1 TB UFS 3.1 depolama alanı bulunabilir. Mobil fotoğrafçılığı seven kullanıcılar, yüksek kaliteli birincil 108 MPx sensörden memnun kalacaklardır. Ana kameraya ek olarak ultra geniş açılı bir sensör ve üçüncü sensör olarak da 5x optik zoomlu bir kamera bünyesinde barındıracak.

Dördüncü daha yeni tanıtıldı! Xiaomi MIX 5 hazırlanıyor! - Resim : 2

Ana kameranın haricinde her sensörün çözünürlüğü 50 MP'den yüksek olarak gelebilir. 60 fps kare hızında 8K videoyu dört gözle kullanıcılar bu modelde bekleyebilirler. Tabii bir de 5G ve ışık hızında 120W kablosuz şarj, kablo ile 200 W'a kadar şarj etme özelliğine sahip bir de batarya var. Oyuncular için özellikle geliştirilmiş sıvı soğutma teknolojisiyle de bu model gerçekten tam bir yıldız olacak.