Güncel

Xiaomi pil süresini abarttı! 14 gün!

Xiaomi'nin en son amiral gemisi olan cihazına faydalı bir özellik geldi. Gelin bu özelliklerin ne olduğuna haberimizde bakalım.

Xiaomi pil süresini abarttı! 14 gün!

Xiaomi firmasının çıkartmış olduğu şu ana kadarki en pahalı akıllı telefon olan Mi 11 Ultra’nın yeni gelen sistem güncellemesi ile uzun kullanım ömrü çok iyi görünüyor.

Xiaomi’nin çıkartmış olduğu bu akıllı telefon sektöre çok farklı bir bakış açısı getirmişti. Firmanın cihazı, iki büyük teknoloji devi olan Apple ve Samsung cihazları ile doğrudan rekabet eder bir seviyede. Farklı bir kamera modülü tasarımı kullanılan modelde arka kameranın olduğu bölüm küçük bir ekranı da beraberinde barındırıyordu. Bu da cihazın en önemli özelliklerinden birisi. En son gelen sistem güncellemesi ile bahsettiğimiz bu ekran daha kullanışlı duruma geldi.

Peki 14 gün pil ömrü ne demek?

En son gelen sistem güncellemesi ile Xiaomi, Çin’de Mi 11 Ultra için V12.5.10.0.RKACNXM yapı numarasıyla cihazını güncellemiş oldu.

PiunikaWeb’in haberine göre, son gelen güncelleme telefona Süper Güç Tasarrufu modu özelliğini ekliyor. Adından da anlaşıldığına göre bu özellik, kullanıcıların cihazlarını şarj edemedikleri zamanlarda telefonun pilini verimli bir şekilde kullanmalarını amaçlıyor.

Resmi açıklanan bu özelliğe göre, “Süper Güç Tasarrufu” modu etkinleştirildiğinde cihazın ana ekranını devre dışı bırakıyor. Buda cihazı kullanmak isteyenleri arka taraftaki modüle yönlendiriyor. Bu ekranda bile kullanıcılar cihazda, saat kontrolü, aramalara cevap verme ve önceden ayarlanmış acil durum kişisini arama hakkına sahip oluyorlar.

Xiaomi, bu modun 14 güne kadar pil ömrü sunabileceğini iddia ediyor. Ancak şirket, pil performansının çeşitli faktörlerden dolayı farklılık gösterebileceğini belirtiyor. Bu özelliğin bazı afet durumlarında oldukça işe yarayacağını düşünüyoruz.

Lakin bu özelliğin Mi 11 Ultra’nın uluslararası varyantlarına ne zaman geleceği şu an için bilinmiyor. Bu güncellemenin, Xiaomi’de maalesef olan ROM farklılıklarından dolayı Global sürümlere gelmeyeceğini düşünüyoruz.

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın yeni Süper Güç Tasarrufu modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarını aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Tekn
Gerçek teknoloji
Cevapla
Fatih
Xiaomi nin Mi note 3 modelini kullanıyorum. 3 yaşında. Bu özellik bunda da var ve ben WhatsApp dahil kullanarak 7 gün gitmişti
Cevapla
....
Süper bişey
Cevapla
Uğur
Onu bunu bırakında Mi10 t neden halen 12.5 almadı
Cevapla
Emre
Resmi.9
Phone
Cihaza gelecek özelliği sanki telefon uçağa dönüşecek gibi anlatmışsınız aşırı gereksiz bir çaba olmuş özelliğe gelirsek kötü bir özellik değil ama 4-5 sene önceki telefonlarda bile bulunuyor ama tabi 14 güne çıkarabilirlerse orası farklı bazı durumlarda kullanışlı olabilir ama çok da önemli bir gelişme değil.
Cevapla
Kes
Aynen 4 5 sene önceki telefonda da vardır öndeki ekranı kapayıp arkayı kullanma
12345678900987654321
@Lale nanay olursun ama o modu açınca sadece smsler ve aramalar geliyoe
Lale
14 gün sürebilen pil çok önemli. Başına bir şey gelse nanay olursun.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.