Güncel

Xiaomi telefonunuz yavaşladıysa bu yöntemleri deneyebilirsiniz!

Android işletim sistemi ve MIUI ara yüzü bazen cihazlarınızı yavaşlatabilir. Hem Google Android hem de Apple iPhone'larda kullanılan iOS işletim sistemi de zamanla yavaşlayabiliyor. Eski modellerde ise bu yavaşlama daha belirgin olmakta.

Xiaomi telefonunuz yavaşladıysa bu yöntemleri deneyebilirsiniz!

Xiaomi akıllı telefonunuzu uzun süreli kullanırken biraz yavaşladığını mı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, telefonunuzu optimizasyon etmek için sizlere birkaç çözümümüz var.

Xiaomi cihazlarınız yavaşladıysa bu yöntemleri deneyin

Akıllı telefonlar genellikle kutudan çıktığı zaman sorunsuz çalışıyor. Ancak zamanla yavaşlama ve cihazın performansında düşüşler meydana gelmekte. Bu sorun, depolama alanında başlayan sorunlarla olabilirken, kötü amaçlı yazılım vasıtasıyla da oluyor.

Özellikle ucuz cihazlar söz konusu olduğunda bu durum gerçekten can sıkıcı olabiliyor.  Ancak yavaşlamayı önlemek veya geciktirmek için sizlere birkaç püf noktası sunuyoruz.

Xiaomi cihazlarınızı bu yöntemlerle hızlandırın!

Xiaomi telefonları Google Android işletim sistemi ve MIUI ara yüzünü kullanıyor. Her yeni güncelleme telefonlara birçok özellik eklese de bazen cihazların yavaşlamasına da sebebiyet verebiliyor.

Telefonların yavaşlamasına sebep olan ilk faktörlerden birisi RAM miktarıdır. Cihazlarınızın RAM miktarı az olduğu zaman yavaşlama kaçınılmaz olabiliyor. İkinci sebep ise depolama alanının aşırı derece dolmasıdır.

Performans sorunu nasıl düzeltilir?

  • İlk ve en kolay seçenek dahili depolama alanınızı boşaltmayı denemenizdir. Gereksiz uygulamaları ve diğer içerikleri silerseniz veya eski fotoğraflarınızı harici bir sürücüye taşırsanız, cihazınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Biraz mantıksız görünebilir, ancak özellikle daha ucuz cihazlar için en son güncellemelerden kesinlikle kaçınmalısınız. Özellikle Android 13 işletim sistemi gibi büyük ve önemli güncellemeler, eski cihazları yavaşlatırken henüz düzeltilmemiş hatalarda içerebilir. En mantıklı seçenek, böyle büyük güncellemeleri daha sonra onarım paketleri ile birlikte bekleyip yüklemeniz olacaktır.
  • Ayrıca, kullanmadığınız arka plan uygulamalarını kapatmanızı da öneririz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu uygulamalar akıllı telefonların hızlı çalışmasının anahtarı olan RAM belleğini tüketir.
  • Tüm bu seçenekleri denediyseniz ve cihazınız halen akıcı değilse bir çözümünüz daha var. Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yüklemek. Bu adım, cihazdaki tüm verileri sileceği için, öncesinde yedekleme yapmalısınız.

Yukarıda önerilen prosedürlerin tümü, uygulamaların hızını ve cihazınızın genel performansını arttırma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Yorumlar
admin
Telfon nasıl kullanılır turtorial
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.