Xiaomi Temmuz ayına kadar güncelleyeceği cihazlarını resmi olarak açıkladı!

Dün ki POCO resmi güncelleme listesinin ardından ana firma Xiaomi'de bir liste yayınladı. Şirketin yayınladığı listede maalesef birçok model bulunmuyor. İşte detaylar.

Xiaomi Temmuz ayına kadar güncelleyeceği cihazlarını resmi olarak açıkladı!

Yılın ikinci çeyreğinde hangi POCO modellerinin MIUI 14'e güncelleneceğini dün sizlere aktarmıştık. İddialı bir liste ile gelen POCO, alt firma olarak eski modellerine dahi güncelleme vereceğini açıklamıştı. Bugün ise ana şirket Xiaomi bir liste yayınladı. İşte detaylar.

Xiaomi resmi güncelleme planını açıkladı

Birkaç gün önce Xiaomi tarafından onaylandığı üzere, Nisan ve Haziran ayları arasında MIUI 14, birkaç orta seviye ve üst seviye akıllı telefon modellerine ulaşacak. Bunların arasında Redmi Note 9T, Redmi Note 9S ve hatta Xiaomi Mi 10T Lite'ı görmek mümkün.

Yayınlanan resmi posterde MIUI 14, yılın ikinci çeyreği boyunca istikrarlı bir şekilde bir çok cihaza ulaşmayı bekleyecek. Aşağıdaki resime göz attığımızda birkaç eski modeli ve yeni modelleri görmek mümkün. Tabi ki güncelleme sırası ilk önce Çin için başlayacak. 

Xiaomi MIUI 14 güncelleme listesini açıkladı!

  • Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 10
  • Xiaomi Mi 10T Pro, Mi 10T, Mi 10T Lite
  • Redmi Note 10 JE, Redmi Note 10T, Redmi Not 10S, Redmi Not 10 5G
  • Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9T, Redmi Note 9S, Redmi 9T
  • Redmi Note 8 2021
  • Xiaomi Pad 5, Redmi Pad

Bu modellerden bazıları, Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini çoktan aldı. Diğer modeller, Android 12 tabanlı MIUI çalıştırırken bu modellerden bazıları ise Mi Pilot olarak güncelleme alırken bazıları da henüz hiçbir güncelleme almadı.

Önümüzdeki Haziran ayının sonundan önce, bu akıllı telefonların her birinin en son MIUI arayüzüne sahip olması bekleniyor. Böylece ikinci parti cihazların güncelleme işlemleri bitecek ve daha sonra son parti (Q3) başlayacak.

Şirketin bu Arap saçına benzer güncelleme sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?