Güncel

Xiaomi Türkiye pazarına girmedi iddiası!

Xiaomi, geçtiğimiz hafta EVOFONE’un resmi distribütörlüğü ile ülkemize giriş yaptı. Ancak paylaşılan bir ekran görüntüsü ortalığı karıştırdı.

Xiaomi Türkiye pazarına girmedi iddiası!

Bildiğiniz gibi Çin'in yükselen yıldızı Xiaomi, geçtiğimiz hafta EVOFONE’un resmi distribütörlüğü ile ülkemize giriş yaptı. Ancak paylaşılan bir ekran görüntüsü ortalığı karıştırdı. EVOFONE aslında Xiaomi'nin resmi distribütörü değil mi? 

Xiaomi, uzun süredir Türkiye pazarında saygı gören bir firma. Ürettiği uygun fiyatlı telefonlar ve teknoloji aletleri ile her kesime hitap etmeyi başarıyor. EVOFONE, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği bir basın toplantısıyla Xiaomi’nin Türkiye’deki distribütörü olduğunu açıklayınca bu bekleyiş sonlandı ve artık sevilen firma resmi olarak Türkiye'ye girişini yaptı. 

Yaptı yapmasına ancak ortaya çıkan bir ekran görüntüsü aklımıza birçok soru işaretinin de doğmasına sebebiyet verdi. Facebook üzerinden iletişim kurulan şirketin resmi hesabından verilen cevaplar, bir okuyucunun şüphelenmesine sebebiyet verdi. Öyle ki EVOFONE daha Xiaomi’nin ismini bile doğru yazamıyor verdiği cevapta. 

Bildiğiniz gibi Xiaomi, İstanbul'da iki adet mağaza açmaya hazırlanıyor. EVOFONE'un kontrolü altında denetimi sağlanacak olan mağazaların fotoğrafları bile internete düşmüştü. Kullanıcının EVOFONE ile olan konuşmasına aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Gördüğünüz gibi okuyucu Xiaomi ile iletişime geçtiğini ve EVOFONE'u doğrulamadığını belirtmesi açık ve net bir şekilde görülmekte konuşmalarda. Kullanıcının EVOFONE'a olan sert tavırları biraz abartılmış gibi durabilir ancak bu kadar sinirlenmesinde ki asıl sebep Xiaomi'den gelen cevap. 

Xiaomi ise konu hakkında; ''Şu an itibariyle, bölgenizde cihazlarımızı satmadığımız için sizi bu konuda güvence altına alamayacağımızı bildiriyoruz. Cihazlarımızı bölgenizde kullanıma sunmak için çalışıyoruz ve isteğinizi bu konuda çalışan ekibimize de ileteceğiz. Ürünlerin kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin'' açıklamasında bulundu. 

İlgili e-postaya baktığımız zaman Xiaomi resmi bağlantı konusunda yorum yapmaktan kaçınıyor. Bu iddiaların bir yanlış anlaşılma olması ihtimalini de göz önünde bulundurmakta yarar var. Peki ya siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de böyle bir olayın olma ihtimali mi var mı? 

Yorumlar
Abdullah
Adamlar çin markası ne yazacaktı Mahmut mu yazacaktı distribütör olduk diye bangır bangır bağıran firma böyle basit bir hata yapamaz bu arada bu mail ve konuşma bana ait orada saklanan isim de Abdullah soy ismimde baypınar bunlar resmi falan değil inanmayın
Cevapla
misafir
bmyle zor ve saçma ismi olursa kimse doğru yazamaz.marka isimleri kolay okunur ve yazılır olmalı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.