Güncel

Xiaomi yastık teknolojisine de el atıyor! [200 IQ'lu yastık!]

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin el atmadığı teknoloji kalmıyor desek yeridir. Firma her şeyi akıllı hale getirmek için Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Bu ürünler arasına özellikle ilginç bir tane daha ürün ekleniyor. Bildiğiniz Yastıkları unutun, "Akıllı yastıklar" geliyor!

Xiaomi yastık teknolojisine de el atıyor! [200 IQ'lu yastık!]

Çinli teknoloji devi Xiaomi, evinizdeki her şeyi akıllı hale getirmeye devam ediyor. Firma yastıkları da akıllı hale getiriyor. Firmanın elinden çıkan Xiaomi Mijia Akıllı Yastığı sizler için inceliyoruz.

Xiaomi Mijia akıllı yastıkla uykunuzu takip edin 

Xiaomi'nin açıkladığına göre, kalp atış hızını, nefes almayı, vücut hareketlerini ve horlamayı yakalayıp izleyebilen Xiaomi Mijia Akıllı Yastık yerleşik piezoelektrik sensörlere sahip. Profesyonel bir yapay zekâ algoritması sayesinde bu verileri değerlendirebilir ve uyku durumunuzu kaydedebilirsiniz.

İnce yapıdaki bu sensör, ilave aksesuar taşımanıza gerek kalmadan yastığınızın içerisinde bulunuyor. Bu nedenle uyku izlemenizi herhangi bir kısıtlama ve yabancı cisim hissi olmaksızın devam edebileceksiniz.

Xiaomi akıllı yastık sayesinde uyku durumunuzu takip edebilirsiniz!

Yastık, bireysel parametrelerin analizi ve puanlar kullanılarak uyku değerlendirmesi sayesinde derin uyku ve hafif uyku süresini dinamik olarak yakalayabiliyor. Yastık Xiaomi Home uygulaması sayesinde telefonunuzla bağlantı kurabiliyor.

Antibakteriyel malzemelerle ve akıllı bağlantı desteği

Bu akıllı ürünü Bluetooth teknolojisi sayesinde diğer Xiaomi akıllı cihazlarına da bağlayabilirsiniz. Örneğin, yataktan çıktıktan sonra perdeleri otomatik olarak açmasını isteyebilirsiniz.

Uykuya daldıktan sonra klimanızı veya hava temizleyicinizi otomatik olarak gece moduna vs de geçirebilirsiniz. Akıllı ev ürünlerinize dahil ettiğiniz ekosistemdeki özellikleri ve ürünleri siz ekleyip çıkartabilirsiniz. Düşük enerji tüketimine sahip olan yastık, 60 gün dayanıklılık sağlayan dört adet standart AAA pille çalışıyor.

Akıllı yastığı 10 veya 12 santimetre boyutlarında satın alabilirsiniz. Çift taraflı uyuma imkânı sunan bu yastık, omuzunuza ve boyun kıvrımınıza uyum sağlayabiliyor.

Yastığın çekirdeği, doğal kas gevşemesi ve huzurlu uyku için esnek ve yoğun pamuktan yapılmış. İç astar, 90 derecelik yıkamadan sonra bile antibakteriyel etkinliğinin %20'sini koruyabilen antibakteriyel iyonlar içermekte. Yastığın dış tabakası, hasas ciltlere karşı nazik olan DuPont MSorona adlı yumuşak ve hafif elastik bir kumaştan üretilmiştir.

Akıllı yastık Çin'de 259 yuan fiyatında (37 €) satılmaya başlandı. Uluslararası olarak satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak dileyenler Aliexpress gibi e-ticaret sitelerinden ürüne sahip olabilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.