Güncel

Xiaomi yeni amiral gemisi modeliyle ekranlara başka bir soluk getirecek!

Xiaomi yeni sunduğu akıllı telefon modelleriyle oldukça sükse yaratmaya başladı. Firma kamera konusunda Leica ile anlaşmış ve yeni nesil cihazları oldukça beğenilmişti. Firma Çin'e özel çıkan Xiaomi 12'den sonra yeni bir amiral gemisiyle küresel olarak Apple iPhone 14'e rakip olabilir.

Xiaomi yeni amiral gemisi modeliyle ekranlara başka bir soluk getirecek!

Çinli marka Xiaomi, Xiaomi 13 adında yeni bir güçlü amiral gemisi akıllı telefon serisi hazırlıyor. Bu cihazların ekran teknolojisiyle ilgili sağlam ayrıntılar internette sızmaya başladı.

Her haftaya yeni bir bilgi sızıntısıyla başlıyoruz denebilir zira Xiaomi'nin yeni amiral gemisi modelinde köklü değişikliklere gideceğine dair sızıntılar gün yüzüne çıktı. Bir sonraki akıllı telefon serisi olacak olan Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, özellikle ekran panelleriyle konuşulacak telefonlar olacak. Dijital Chat Station, bu konuda ki sızıntılarını Çin'in sosyal ağı olan Weibo'da yayınladı:

DÜZ VE KAVİSLİ EKRANLAR NİSPETEN DAR OLSA DA YENİ MONTAJ TEKNOLOJİLERİ ÇOK KULLANIŞLIDIR. AYNI ZAMANDA ÖN KAMERA GİZLENEBİLİR TASARIMLA, GÖZ KORUMASI İÇİN KARARTMA, 2K ÇÖZÜNÜRLÜK VE LTPO TEKNOLOJİSİNE SAHİP OLACAK."

Xiaomi 13 Serisi ekranlarıyla çığır açabilir 

Rapor bize daha yakından bakmamız gereken birçok yeni bilgiyi sunuyor. Kaynak ayrıca SM8550 yonga setinden de bahsediyor. Bu kod adı, bu yıl içinde piyasaya sürülmesi gereken en yeni nesil Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye atıfta bulunuyor. Digital Chat Station'dan gelen bilgileri dikkate aldığımızda ürünün kendisinin montajı değil, COP ismindeki teknolojiden bahsediliyor.

Xiaomi, iPhone 14 rakibi yeni amiral gemisi modelini tanıtıyor!

Xiaomi CIVI 1S

Xiaomi CIVI, bu teknolojiye sahip ilk akıllı telefondu ve yeni bir model olan Xiaomi 13, bu nedenle Xiaomi CIVI 1S'ye benzer ikinci nesil olan aynı teknolojiyi kullanacak. Bu teknoloji, ekranın etrafındaki dış çerçeveleri azaltmak ve böylece ekranın kullanım alanının büyümesini sağlayacaktır. Kullanıcılar ekrana baktıklarında daha fazla detayı görmelerini sağlayabilir.

2K çözünürlük, AMOLED teknolojisi ve ayrıca LTPO

Ayrıca ekran ön kamera konusunda bazı değişikliklere sahip olacak. Bu bize tek bir sensör içeren ön "selfie" kamerası hakkında önemli bilgiler veriyor. Daha önceki bazı Xiaomi, Huawei veya Google akıllı telefonlarında olduğu gibi, olası bir sensör çiftinin gelmesini varsayabiliriz. Ek olarak, ekranın altında gizli bir ön kamera olasılığının gelmesi de söz konusu olabilir.

Panel, yeni Samsung AMOLED E6 teknolojisiyle ve mevcut bilgilere göre 2000 nite kadar maksimum parlaklığa sahip olacak. Bu adım sayesinde bir önceki nesle göre %25'e varan daha iyi kontrast değerleri elde etmek mümkün oluyor. Ekran ayrıca 2K çözünürlük ve TÜV Rheinland sertifikasına sahip olacak. Bu, titreme önleyici ve düşük mavi ışığa sahip olacağı anlamına geliyor.

Xiaomi ayrıca LTPO teknolojisini de sunacak. LTPO, Düşük Sıcaklık Polikristal Oksit anlamına geliyor ve bu ekranları yapmak için kullanılan teknoloji türünü ifade ediyor. Bu ekranlar, çok daha yüksek enerji verimliliği sağlayan dinamik yenileme hızları (1 Hz'den 180 Hz'e kadar) getiriyor.

Çinli üretici Xiaomi'nin atölyesinden çıkacak olan yeni amiral gemisi akıllı telefon serisinin özelliklerini nasıl buldunuz?

Yorumlar
Nihay
Bir Allah'ın kulu da şu nispeten kelimesini doğru yerde kullansın! Nispet, oran demektir. Nebze kelimesi ile karıştırılıyor hep.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.