Xiaomi yeni bir alt marka kuruyor! [Gerçek bir fiyat-performans]

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin altında birçok telefon markası bulunuyor. Redmi, POCO ve BlackShark markalarıyla yola devam eden Xiaomi, yeni bir fiyat-performans markası kurmayı planlıyor. İşte yeni detaylar.

Xiaomi yeni bir alt marka kuruyor! [Gerçek bir fiyat-performans]

Çinli elektronik üreticisi Xiaomi şu anda neredeyse tüm dünyada bilinen bir marka konumunda. Markanın atölyesinden çıkan ürünler, öncelikle yüksek kaliteli işçiliği, güçlü donanımları sayesinde epeyce ünlendi. Tabi ki buna sunulan cihazların cazip olan fiyatlarını da eklemek gerekiyor.

Xiaomi markası altında üretim yapan, Redmi, POCO ve BlackShark gibi çeşitli ünlü isimler bulunuyor. Ancak son sızıntılar ve spekülasyonlara göre, bu alt markalara çok yakında bir yenisinin daha eklenebileceği ortaya çıktı.

Teknoloji tutkunları için yeni bir alt marka geliyor

İnternetteki mevcut spekülasyonlara göre şu anda hazırlık aşamasında olan Xiaomi, yeni bir alt marka için hazırlıklara başlıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre yeni alt marka, "teknoloji meraklıları" için tasarlanacak, bu da dürüst olmak gerekirse çok geniş ve iddialı bir terim.

Çinli teknoloji devinin daha deneyimli hayranları kesinlikle POCO markasını bilirler. 2018 yılında, fiyat-performans (oyun) açısından neredeyse tüm rekabeti yıkan ilk Pocophone F1 akıllı telefonu piyasaya çıkmıştı. Ancak yeni Xiaomi alt markasının ne konusunda uzmanlaşacağı şimdilik bir soru işareti durumunda.

Saf Android'e geri mi dönüyor

Haziran 2019'da Xiaomi, akıllı telefon ailesinin son parçası olan saf Android One işletim sistemine sahip Xiaomi Mi A3'ü piyasaya sürmüştü. Ne yazık ki, birçok yazılım sorunu ve azalan ilgi, bu çok sevilen modelin yolculuğunu sona erdirdi.

Xiaomi yeni bir alt marka kuruyor! İşte sevindiren detaylar!

Xiaomi Mi A3

Yaklaşan alt marka hakkında şu anda her şey çok gizli durumda olsa da İnternette şirketin saf Android ile ve tipik MIUI bloatware olmadan akıllı telefon üretimine geri dönebileceği konuşuluyor.

Bazı sızıntıcılara göre, Hindistan pazarında temiz bir işletim sistemine sahip orta ve üst orta sınıf akıllı telefonlar sunan bir üretici eksikliği bulunuyor. Çinli devin yeni alt markası, pazardaki bu boşluğu doldurmaya da çalışabilir.

Xiaomi'nin yeni bir alt markaya mı yönelmesini yoksa mevcut bulunan telefonlarını ve yazılımlarını geliştirmesini mi daha mantıklı buluyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.