Xiaomi'nin Android 13 güncellemesi hakkında sevindiren gelişme!

Xiaomi, teknoloji devi Google'ın Android 13'ün betasını yayınladığından beri bu sürümü test ediyor. Firma birkaç cihazı ile testlere başlamıştı ancak hızlı ilerleme sayesinde bu cihazların sayısı da artmaya devam ediyor. İşte detaylar.

Xiaomi'nin Android 13 güncellemesi hakkında sevindiren gelişme!

Daha önce, Android 13 tabanlı MIUI beta, Android 13 Beta 3 güncellemesini temel alan, yalnızca Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modelleri için yayınlamıştı. Şimdilik Xiaomi, Android 13 tabanlı MIUI beta sürümünün artık daha fazla Xiaomi cihazı için kullanıma sunulacağını gösteren bazı detaylar bulundu.

Xiaomi Android 13 güncellemesine hızlı başlıyor

En son gelen bilgilere göre, Xiaomi'nin 7 cihazı daha bu son sürüm Android 13 tabanlı MIUI beta güncellemelerini alacak. Güncellenen modeller Google'ın en yeni işletim sistemi olan Android 13'e çabuk ayak uyduracaklar. Xiaomi, rakiplerine göz dağı verebilmek için bu güncelleştirmeyi cihazlarına ilk veren firma olmak istiyor. Ayrıca oldukça stabil olan kendi ara yüzünü daha da stabil hala getirecek yeni çalışmalar da görebiliriz.

Xiaomi Android 13 güncellemesine daha fazla cihaz ekliyor!

Firmanın MIUI 13 güncellemesi bazı cihazlarda oldukça can sıkıcı sorunlara neden olmuştu. Kullanıcıların gönlünü almak isteyen Xiaomi, Android 13 ve muhtemelen adı MIUI 14 olacak ara yüzü ile bunu telafi etmek istiyor.

İşte Android 13 beta test listesine yeni eklenen modeller;

  • Mi 11i (Redmi K40 Pro / Pro+)
  • Mi 11T Pro
  • Mi Pad 5 Pro 12.4 inç
  • Mi Pad 5 Pro 5G
  • Mi Pad 5 Pro WiFi
  • Redmi Note 11 Pro+

Android 13 tabanlı son dahili MIUI güncellemesinin sürüm numarası şu an için V22.8.14 olmakta. MIUI'nin Android tabanlı bu yeni sürümü birçok cihazda test edilmeye başlandı ve belirli bir test döneminden sonra tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak. Xiaomi, geçen hafta da Xiaomi Mi 11 serisi gibi modeller için Android 13 beta tabanlı MIUI 13 sürüm güncellemelerini sağlamıştı.