Xiaomi'nin Android güncellemesi sunmadan MIUI sunacağı modeller geliyor!

Tepkiler nedeniyle satışlarda ciddi düşüşler yaşayan Xiaomi, bunu düzeltmenin yolunu bulabilmiş değil. Şirket Android güncellemesi sunmadan bazı modellere MIUI 14 sunacak. İşte detaylar.

Xiaomi'nin Android güncellemesi sunmadan MIUI sunacağı modeller geliyor!

Xiaomi bünyesinde bulunan akıllı telefonlar için MIUI 14 güncelleme programına başladı. Şirketin birçok modeli yeni ara yüzle tanışırken bazı modellerin ise Android güncellemesi olmadan güncelleneceği ortaya çıktı.

MIUI var ama Android güncellemesi yok

Bu yeni programda MIUI 14'ü alan ilk cihaz Redmi Note 11 Pro oldu. Global ROM için güncelleme alan model Android 13 tabanlı MIUI 14 (V14.0.2.0 TGDMIXM) ile güncellendi. Redmi Note 11S ve POCO M4 Pro da güncellenecek olan modeller. Her iki cihaz da Avrupa ROM kullanıcıları için gelecek olan V14.0.2.0 TKEEUXM ile güncellenecek.

Xiaomi Android güncellemesi sunmadan MIUI sunacak!

Bu üç cihazın dışında, Xiaomi 10T Lite da Global ROM (V14.0.2.0 SJSMIXMaracılığıyla MIUI 14'e güncellenecek. Ancak maalesef bu model Android 12 tabanlı bir güncelleme alacak. Cihazın Android 13 güncellemesini almayacağını hatırlatalım.

MIUI 14 çok çeşitli modellere gelirken, bu güncellemelerin birçoğu Mi Pilot programı aracılığıyla gelmeye başladı. Gelen güncellemelerde sorun çıkmaması halinde bu modellere kararlı MIUI güncellemesinin gelmesi bekleniyor. Şirketin Android 13 desteği sunmaması belirlenen modellerin bir daha Android güncellemesi almayacağı anlamına geliyor.

Çin için sunulan MIUI 14 özelliklerinin bazı global ve Avrupa ROM'larına gelmemesi kullanıcıların tepkisini çekmişti. Şirketin aldığı bu yeni kararla daha fazla tepki çekmesi bekleniyor.