Güncel

Xiaomi'nin sudan ucuz elektrikli otomobili için yeni iddia

Xiaomi elektrikli arabasını üretmek yeni projeler ve antlaşmalar imzalamaya devam ediyor. 2024 yılında seri üretimde olması planlanan otomobilin pil ile alakalı gelişmeleri var.

Xiaomi'nin sudan ucuz elektrikli otomobili için yeni iddia

Krypton'a göre, BYD'nin elektrikli araçlar için ürettiği pil olan Fudi Battery'nin ve Weilai BYD'nin lityum demir fosfat pilinin de aralarında bulunduğu Weilai firması ile Xiaomi Auto da dahil olmak üzere yeni otomobil pazarda bazı antlaşmalar imzalandı.

Raporlara göre, Xiaomi'nin ilk modeli yüksek ve düşük olmak üzere iki pil konfigürasyona sahip olacak. Bunlar arasında, düşük kaliteli modeller 400V'lık BYD Blade pil platformunu kullanırken, Üst düzey modeller ise 800V gücündeki pil platformunu kullanacaklar.

Xiaomi'nin elektrikli otomobilli gçlü pillerle donatılacak

Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi Yönetim Komitesi, geçen yıl Kasım ayında Xiaomi ile bir işbirliği anlaşması imzalayarak Xiaomi otomobillerinin Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi'nde üretileceğini resmen duyurdu.

Xiaomi elektrikli arabasıRaporlara göre, Xiaomi Auto, Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi'nde iki aşamalı bir araç fabrikası kuracak. Fabrikanın kümülatif yıllık üretiminin 300.000 araç, birinci ve ikinci fazların üretim kapasitesinin ise 150.000 araç olması bekleniyor. 2024'te Xiaomi'nin ilk arabası, Pekin Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi'ndeki montaj hattından çıkacak ve seri üretime geçecek.

 

Lei Jun, 19 Ekim'de Xiaomi Auto'nun 1 Eylül'de Pekin'de tescil edildiğini ve ilk fabrikanın Pekin'de kurulacağını söylemişti. Bu iş için 20.000 özgeçmiş alındı ​​ve 453 Ar-Ge ekibi üyesi katılmıştı. Lei Jun ayrıca yatırımcı gününde, Xiaomi'nin otomobil üretimindeki ve ekibinin çalışmasındaki ilerlemenin beklentilerini çok aştığını ve Xiaomi'nin arabasının 2024'ün ilk yarısında resmi olarak seri üretime geçilmesini beklendiğini söyledi.

Xiaomi'nin Ar-Ge ekibinin bir diğer özelliğine gelirsek 23 Kasım'da yayınladığı mali rapora göre, Xiaomi'deki mevcut Ar-Ge personeli sayısı 13.919'a ulaştı ve bu sayı toplam çalışan sayısının %44'ünden fazlasını oluşturuyor; aralarında, Xiaomi otomobil ekibinin 500'den fazla üyesi var.

Yorumlar
No name
Yanlız Xiaomi bu işe girişirse ki girişiyor şuan bana göre tesladan daha iyi araçlar üretecektir ve daha uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum sonuçta Xiaomi her daim fiyat performans odaklı oldu... Ama şöyle bir durum var İnşAllah 2024'e kadar ülkemizde vergiler düşer.
Cevapla
Arda
Bu ülkede artan bişey düşmez
Mustafa
Sudan ucuz derken? Nereden anlaşılıyor bu?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.