XRP balina etkinliği ile başlayan yükseliş devam edecek mi?

XRP balina etkinliği, fiyat düzeltmesiyle yükseliyor; Yükseliş eğilimi devam edecek mi?

XRP balina etkinliği ile başlayan yükseliş devam edecek mi?

FTX çöküşünün uzun süren sonuçlarından sonra, kurucusunun tutuklanması haberi, XRP belirteci de dahil olmak üzere kripto para piyasasını sarsmış gibi görünüyor, önde gelen kripto tüccarları ve yatırımcılar yükseliş ticaretinin devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

XRP balina etkinliği ile başlayan yükseliş devam edecek mi?

Kripto tarafından hazırlanan bir rapora göre, XRP'nin gelecekteki fiyatının göstergelerinden biri, varlıklarını artırmak için tokenin son fiyat geri çekilmesinden yararlanan balinalarının aktivitesidir. Analitik platformu Santiment, 13 Aralık'ta yayınlandı.

Buna ek olarak rapor, XRP fiyat hareketiyle karşılaştırıldığında balina etkinliğindeki büyümeyi gösteren bir grafik içeriyordu. Tabloya göre, balina sahiplerinin (100.000 ila 10 milyon XRP tutan) elinde tuttuğu arz, 11 Aralık itibarıyla beş hafta içinde %16,7'den %18,29'a yükseldi.

XRP balina etkinliği ile başlayan yükseliş devam edecek mi? - Resim : 1

100.000 ila 10 milyon arasındaki işlemlere karşı XRP fiyatı. Kaynak: Santiment

Gerçekten de, Eylül sonu ve Ekim başında Ripple tarafından ihraç edilen merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının geri kalan piyasalara karşı önemli bir fiyat artışının ardından bir geri çekilme olduğunu gözlemleyen raporda şu ifadelere yer verildi:

“Fiyatı geri çekilmeye başlar başlamaz, 100 bin ila 10 milyon XRP tutan balina adresleri, varlıklarını hızla artırmaya başladı. Bu balina adreslerinin arzındaki artışın 5 hafta içinde %16,7'den %18,3'e çıktığı düşünüldüğünde, XRP'nin bir kez daha piyasaya sürülmesi çok şaşırtıcı olmaz.”

XRP fiyat analizi

Bu arada, XRP şu anda günlük, haftalık ve aylık grafiklerinde fiyat artışları kaydediyor ve günlük %4,09, bir önceki haftaya göre %0,55 ve önceki 30 haftaya göre %11,40 artışla 0,3911 $'dan işlem görüyor.

XRP balina etkinliği ile başlayan yükseliş devam edecek mi? - Resim : 2

XRP 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı zamanda CoinMarketCap'teki kripto topluluğu, XRP'nin fiyatı konusunda iyimser ve toplam 1.945 oy, XRP'nin 31 Aralık 2022'ye kadar ortalama 0,4118 $ fiyatla el değiştireceğini tahmin ediyor, ancak makine tabanlı algoritma azaltmış olsa da önceki tahminler 0,4155 dolardan 0,3696 dolara.

Muhtemelen, XRP fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ( SEC ) 15 Aralık'a kadar hazır olacağı söylenen XRP ihraççısı Ripple'a karşı mücadele ettiği davanın sonuçlarından da etkilenebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.