Güncel

XRP, piyasa değerinden bir günde 800 milyon doları sildi

XRP, satın alma baskısının soğumasıyla bir günde piyasa değerinden 800 milyon doları sildi!

XRP, piyasa değerinden bir günde 800 milyon doları sildi

XRP, düşüş koşullarında faaliyet gösteren genel kripto para piyasasına rağmen son haftalarda sürekli bir ralli yaşadı. Varlık, özellikle ana şirketi Ripple ile Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) arasında devam eden davadan destek aldı. 

XRP, piyasa değerinden bir günde 800 milyon doları sildi

Bununla birlikte, token şu anda bir gün içinde yaklaşık 790 milyon dolarlık piyasa değeri kaybederek sürekli satış baskısı yaşıyor. CoinMarketCap verilerine  göre, mevcut durumda, XRP'nin 28 Kasım itibarıyla 19,29 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

XRP, piyasa değerinden bir günde 800 milyon doları sildi - Resim : 1

XRP bir günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Gerçekten de, satış baskısı, varlığın fiyatı üzerinde tekrarlanıyor ve bu fiyat, baskı anına kadar neredeyse %5 düzeltme yaparak 0,38 dolardan işlem görüyor. Kısa vadeli kayıplara rağmen, haftalık grafik XRP'nin yaklaşık %9'luk kazançlar kaydettiğini gösteriyor.

XRP, piyasa değerinden bir günde 800 milyon doları sildi - Resim : 2

XRP fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP fiyat analizi

XRP'nin değer kaybının mevcut piyasa durumuna bağlı olabilmesine rağmen, yatırımcıların da varlığın son rallisinden kar elde etme olasılığı da var. Özellikle düzeltme, XRP topluluğunun varlığın 1 dolara odaklanarak 0,50 dolar seviyesini geri kazanmasına yönelik umutlarını azalttı.

Ayrıca 0,38 dolar seviyesinin kritik bir direnç bölgesi olarak hareket ettiğini ve bu alanın aşılmasının olası bir fiyat düzeltmesine yol açabileceğini belirtmekte fayda var. Genel olarak, ayılar XRP üzerinde daha fazla hakimiyet kurarsa, token muhtemelen 0,35 dolara düzelecektir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.