XRP talebi kripto balinaları arasında patlama yaşıyor! Neden?

Birikim tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için, XRP talebi kripto balinaları arasında patlama yaşıyor!

XRP talebi kripto balinaları arasında patlama yaşıyor! Neden?

XRP balinaları, daha fazla token biriktirmek için varlığın son fiyat düzeltmesinden yararlanmaya devam ediyor. Gerçekten de, XRP'nin fiyat düzeltmesi, tokenin devam eden Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasında  kaydedilen küçük kazançlardan elde ettiği kazanımları sürdürememesinin yanı sıra genel kripto piyasası düşüşünü takip ediyor.

XRP talebi kripto balinaları arasında patlama yaşıyor! Neden?

Özellikle, 21 Aralık itibarıyla, 1 milyon ila 10 milyon token tutan XRP balina ve köpekbalığı adresleri, 2022'nin son ayında 1.617'ye yükseldi. Kripto analiz platformu Santiment'in verileri, XRP tokenlerinin %7,23'te tutulduğunu gösteriyor.

XRP talebi kripto balinaları arasında patlama yaşıyor! Neden? - Resim : 1

XRP köpekbalığı ve balina adresleri. Kaynak: Santiment

Devam eden SEC davası, XRP'nin geleceği konusunda belirsizliğe yol açsa da, balinalar potansiyel olarak varlığa uzun vadede bahis oynuyor.

Düşük fiyatlar potansiyel olarak birikim ihtiyacını artırıyor, ancak balinalar uzun vadeli yatırım hedefiyle XRP biriktirmeye devam ederse, bu hareketin arz sıkışıklığına neden olabileceğini belirtmekte fayda var.

XRP fiyat analizi

Genel kripto para piyasası genel yükseliş ivmesinden yoksun olduğundan, XRP, son 24 saatte yaklaşık %0,3 kayıpla, basın saatine göre 0,34 dolardan işlem yapmak için temel destek seviyelerini kaybetti. Haftalık grafik, tokenin neredeyse %14 oranında düştüğünü gösteriyor.

XRP talebi kripto balinaları arasında patlama yaşıyor! Neden? - Resim : 2

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

En son düzeltmeden önce, XRP, olumlu makroekonomik unsurların neden olduğu genel piyasa rahatlama rallisinin ardından 0,40 $ seviyesini test ettikten sonra 0,50 $ pozisyonunu hedefledi; 0,35 dolarda direnç oluşturdu.

Mevcut fiyatta, XRP 0,33 dolarlık bir destek seviyesine sahip ve pozisyonun kırılması, 0,31 dolara düşüşün kapısını açabilir.

SEC davasının XRP üzerindeki etkisi

XRP, genel piyasa ile birlikte işlem görse de, varlığın ana temel itici gücü SEC durumu olmaya devam ediyor. Özellikle, her iki taraf da nihai sunumları yaptıktan sonra sonucu bekliyor.

İlginç bir şekilde, kripto topluluğu Ripple için zafer öngördü, ancak hukuk uzmanları davanın her iki yönde de gidebileceğini savunuyor. Ripple'ın zaferinin coşkusu, şirketin duruşmalar sırasında elde ettiği küçük kazançlardan kaynaklandı.

Davanın sonuçlanmasının gecikmesiyle, XRP'nin düşüş eğilimini sürdüren genel piyasa duyarlılığını çoğalttığını belirtmekte fayda var.

Kripto topluluğu nihai kararı beklerken, dava , kripto odaklı yatırım şirketi Paradigm Operations adına pro hac yardımcısı (başka bir yargı alanından bir avukat vekili) olarak görünme talebinde bulunan bir dava açan avukat Rodrigo Seira ile en son gelişmeyi kaydetti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.