Güncel

Y kuşağının beklentileri, çağrı merkezi hizmetlerini şekillendiriyor

Yenilenen hizmet ve çözüm yelpazesi ile bu yıl onuncusu düzenlenen Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’ndaki yerini alan Asseco SEE, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Y kuşağının beklentileri, çağrı merkezi hizmetlerini şekillendiriyor

Çağrı merkezi sektörünü bir araya getiren, sektörel yeniliklerin ve teknolojik gelişmelerin aktarıldığı Türkiye Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı, bu sene 10. kez 13-14 Ekim 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Çağrı merkezi sektörünü bir araya getiren organizasyonda Asseco SEE, ses otomasyon sistemleri alanında sunduğu çözümleri ve yeni teknolojileri katılımcılarla buluşturdu. Çağrı merkezi alanındaki 23 yıllık sektör deneyimi ile sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da önemli projeler gerçekleştiren Asseco SEE, geçmiş senelerde olduğu gibi, bu sene de fuarın öne çıkan firmalarından biri oldu.

1413805676_assecologo-1.jpg

İhtiyaca özel çözümler, yoğun rekabet ortamında tercih sebebi

Müşterilerinin iş süreçlerine uygun, uçtan uca özel çözümler geliştirdiklerini belirten Asseco SEE Teknik Koordinatörü Cem Atik, “Çağrı merkezi teknolojileri önemli bir gelişim ivmesi yakaladı. Asseco SEE olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirebiliyoruz. Esnek, ölçümlenebilir, iş sürekliliğini ön planda tutan, maliyetleri en aza indirip, verimliliği artıran çözümlerimiz, yoğun rekabet ortamında bizi ve müşterilerimizi farklı kılıyor. Çözümlerimizi sergileyebildiğimiz, dünya çapındaki eğilimleri ve sektörel yenilikleri aktarabildiğimiz Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda gördüğümüz yoğun ilgi bizi çok mutlu etti.” dedi.

1413805720_cem-atik.jpg

Sektörün olmazsa olmazları: Yeni nesil teknolojiler, yeni nesil kullanıcılar…

Yeni nesil çağrı merkezi teknolojileri sayesinde, çağrı merkezlerinin kurumların tüm operasyon süreçleri ile entegre edilebildiğini vurgulayan Atik, sektörün son derece hızlı bir gelişim gösterdiğine dikkat çekti: “Tümleşik iletişim kanallarının sunulduğu yelpazede görüntülü görüşme, chat, e-mail, sosyal medya, mobil uygulamalar, konuşma tanıma teknolojileri daha sık kullanılmaya başlandı. Yeni teknoloji uygulamaları sayesinde, çağrı merkezleri, artık kurumların diğer operasyon süreçleri ile entegre, uçtan uca çözüm otomasyonlarına dönüştürülebiliyor. ‘Akıllı Yönlendirme’ teknolojisi dediğimiz bu uygulamalar ile kurumlar iş süreçlerini önceliklendirebiliyorlar. Böylece doğru zamanda, doğru kaynağa yönlenebilme, izleme, yönetme ve denetleme olanağı elde edebiliyorlar. Bu olanak, kurumların tüm süreçlerini verimli ve kârlı operasyonlara dönüştürebilmeyi de beraberinde getiriyor.”

Her kuşağa farklı çözüm ama en çok Y kuşağına…

Tüm bu yeniliklerin sanal sunucular ya da bulut mimarisi yapısıyla hayata geçirilebildiğini ifade eden Atik, konuşmasına şöyle devam etti: “Önemli noktalardan birisi de tüm bu operasyonları destekleyecek, büyüme esnekliği sağlayabilecek, entegre edilebilir, denetlenebilir, güvenli ve gerçek zamanlı ölçümlenebilir teknolojileri konumlandırmak. Ayrıca dünya genelinde artık yeni kuşaklara yönelik yeni kavramlar ve farklı stratejiler oluşturulmaya başlandı. Bu nedenle özellikle yeni kuşakların alışkanlıkları ve teknolojiyi kullanma biçimleri, sunulacak ürün ve hizmet yelpazesine ilişkin teknoloji seçimini de beraberinde getiriyor. Günümüzde, Y kuşağı olarak adlandırdığımız kesim artık çağrı merkezlerinin de kullanıcıları. Bu da ürün ve hizmet kanalındaki beklentiyi karşılayacak, yeni nesil teknoloji yatırımlarını gündeme getiriyor. Asseco SEE olarak, sektörün gelişen ihtiyaçlarını ve yeni nesil teknolojileri yakından izliyoruz. Tüm bu iş ihtiyaçlarını adresleyecek çözümler sunarak müşterilerimize katma değer yaratmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.