Güncel

Yahoo Voice'te 450.000 hesabın şifresi çalındı!

Yahoo'nun 450.000 hesabı hacklendi!


TrustedSec isimli güvenlik firmasının tespitine göre 450,000 Yahoo hesabı hacklendi. Hacklenen adresler tespit edilerek Yahoo Voice'te duyuruldu. Aynı hack işleminin including Android Forums ve Formspring sitelerinde de olduğu saptandı.

Kullanıcılara şifrelerini değiştirmelerini ve önemli bilgilerini muhafaza etmeleri öneriliyor. Ayrıca çalınan adreslerle aynı şifreye sahip diğer e-mail adresleri ya da hesaplarını da kontrol etmeleri belirtildi. Diğer sitelerin çalınan hesap miktarı fazla olmasa da Yahoo'nun ki oldukça ciddi görünüyor.

1342110558_yahoo-building.jpg

Güvenlik uzmanlarının saptamalarına göre Yahoo Mail de dahil olmak üzere sistemdeki açığın herhangi bir hackerın kırabileceği derecede olduğunu belirtiyor. Bu e-mail adreslerindeki geniş çapta şifre çalınması yahoo.com, gmail.com, ve aol.com için de büyük tehlike oluşturuyor. Yahoo Voice'i ele geçiren grubun D33Ds Company isimli grup olduğu tespit edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.