Güncel

Yahoo'da yeni CEO'dan ilk değişim!

Yahoo'nun yeni CEO'su Marissa Mayer yaptığı ilk değiişimle beğeni topladı.

Yahoo'da yeni CEO'dan ilk değişim!

Yahoo'nun Google'dan transfer ettiği çiçeği burnunda CEO'su Marissa Mayer, yeni şirketini canlandırmak için Google'da kullandığı taktikleri kullanmaya başladı. Mayer, görevine başladığından itibaren ilk ve büyük yeniliklerinden biri olarak, merkez binadaki kafenin yemeklerinin bedava yaptı.

CEO Mayer ilk değişimleri, Yahoo'nun California, Sunnyvale'deki idari merkezinde başlattı. Bu değişimlerden bazıları, Cuma günleri yapılacak olan haftalık toplantılar ve binadaki URLs Cafe'deki yemeklerin bundan böyle bedava olması oldu.


1343666561_marissa-mayer-yahoo.gi.jpeg

Google'dan alındığı düşünülen bu eğilimin, aslında Silikon Vadisi'ndeki pek çok şirketin zaten kullandığı bir fikir olduğu söyleniyor. Bedava yiyecek Yahoo çalışanları için geç gelmiş olsa da, önemli bir değişim oldu.

Mühendisleri tarafından şimdiye kadar Yahoo'nun böyle bir şey yapmamsıı iyi karşılanmadı. Yahoo, değişiklikleri yaptıktan sonra, Twitter ve Facebook hesaplarından mühendislerine 'çalışanlar için bedava atıştırmalık ve yemek' haberini yaydı. Yapılan değişiklik çok önemli olmasa da, yedi senedir durumu kötüye giden şirkete moral açısından önemli bir adım oldu.

Swisher'ın kaynaklarına göre, önümüzdeki günlerde Yahoo'nun teknolojisi ve ürün fiyatlarında büyük bir patlama olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.