Güncel

Yandex Çeviri artık Elfçe'ye çeviri yapabiliyor

Yandex'in popüler çeviri servisi Yandex.Çeviri'ye kurgu bir dil olan Sindarin Elfçesi dili dahil edildi

Yandex Çeviri artık Elfçe'ye çeviri yapabiliyor

Yandex'in yaygın olan dilleri barındıran çevrimiçi çeviri hizmeti Yandex.Çeviri sürpriz bir şekilde güncellendi. İlk olarak Yandex Çeviri web sitesinde yapılan güncellemeyle kullanıcılar herhangi bir dilden Sindari Elfçesi'ne çeviri yapabilecek. Aynı zamanda Sindarin Elfçesi Yandex Çeviri'ye eklenen 65.dil olma özelliğini taşıyor.

1451930450_haber-elf.jpg

Sindarin Elfçesi diye bir dili daha önce duymamış olabilirsiniz çünkü bu dil bir ülkeye ait değil. Sindari Elfçesi Hobbit, Silmarillion, Yüzüklerin Efendisi gibi oldukça popüler kurguların yazarı John Ronald Reuel Tolkien'in kurguladığı elf dillerinden bir tanesi. 25.000'i aşkın kelimeden ve dil bilgisi kurallarından oluşan bu dil böylelikle Yandex Çeviri servisindeki diğer 64 dile çevirebilecek ve diğer diller de Sindarin Elfçesi'ne çevrilebilecek.

Bir insanın günlük hayatında neden Sindarin Elfçesi diline ihtiyacı olur bilemeyiz ancak dilin Yandex Çeviri'ye eklenmesinin oldukça ilgi çekici olduğu söylenebilir. 3 Ocak tarihi itibariyle beta olarak Yandex Çeviri web sitesine eklenen dil bazı iyileştirmelerden sonra tam sürüme geçtiğinde Yandex Çeviri'nin mobil uygulamasına da dahil edilmiş olacak. Eğer dili merak ettiyseniz Türkçe'den Sindarin Elfçesi'ne Yandex Çeviri web sitesi üzerinden çeviri yapabilirsiniz. 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.