Güncel

Yandex'ten Üniversite adaylarına büyük kolaylık

Arama motoru Yandex tüm üniversite adaylarının kolaylıkla kullanabileceği bir Üniversite tercih rehberi hazırladı!

Yandex'ten Üniversite adaylarına büyük kolaylık

Rus arama sitesi ve Google'ın en büyük rakibi Yandex ülkemize oldukça önem veriyor. Bu önemi yaptığı reklamlar ve ülkemize özel içerikler ile de zenginleştiren Yandex şimdide üniversite adayları için oldukça iyi bir başvuru rehberi hazırlamış.

uni.yandex.com.tr adresi üzerinden tüm üniversitelerin geçen yıl kaç taban puanla aldıklarından o üniversitenin tanıtım filmine kadar ulaşabileceğiniz bu içerik sizlere oldukça yardımcı olacaktır. 

Üniversite adaylarının başarı sırası, puan, puan türü, bölüm, şehir ve üniversite bazlı, detaylı arama yapma fırsatı sunuyor. Kullanıcılar Yandex’in özel sayfasındaki ilgili bölüme başarı sırasını, puan türünü ya da istediği okulu yazıp arattığı zaman, en uygun bölümler karşısına çıkıyor. Sonuç listesinde çıkan okul ve bölümlerin geçtiğimiz sene öğrenci aldığı taban puanlar, başarı sırası ve kontenjan gibi önemli bilgiler yer alıyor. Bu sayfa sayesinde kullanıcılar aldıkları puanın hangi üniversitede, hangi bölüm için yeterli olduğunu kolaylıkla görebiliyor.

1404990886_ekran-alintisi.png

Kullanıcılar uni.yandex.com.tr üzerinde kendi tercih listelerini de oluşturabiliyorlar. Yaptığı aramalar sonucunda istediği üniversite ve bölümleri belirleyen bir kullanıcı, isterse bunları her arama sonucunun altında yer alan linke tıklayarak bir tercih listesi oluşturabiliyor ve oluşturduğu listeyi olmazsa olmaz Facebook ve Twitter’da paylaşabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.