Yapay zeka, 2023 Sevgililer Günü için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor

Bitcoin ( BTC ) yeniden baskı altında.. Yapay zeka ise, 2023 Sevgililer Günü için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor.

Yapay zeka, 2023 Sevgililer Günü için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor

Önde gelen kripto para birimi 22.000 doların altına düştüğü için Bitcoin ( BTC ) yeniden baskı altında. Bu düşüş, Bitcoin'in yılın başından bu yana yaklaşık %40 arttığı ve bazılarının yeni bir boğa koşusu öngörmesine yol açtığı Ocak ayındaki etkileyici performansını takip ediyor.

Yapay zeka, 2023 Sevgililer Günü için Bitcoin fiyatını belirliyor

Finbold, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ( SEC ) ardından son düşüşün ardından tatil öncesinde kartlarda daha önemli fiyat hareketlerinin olup olmayacağını görmek için yapay zeka ( AI ) kullanarak BTC'nin Sevgililer Günü'ndeki potansiyel performansını analiz etti. ) menkul kıymetler kanunu ihlalleri iddiasıyla kripto para borsası Kraken ile bir uzlaşma duyurusu.

Özellikle, kripto izleme platformu PricePredictions'daki makine öğrenimi algoritmaları, 10 Şubat'ta alınan verilere göre BTC fiyatının 14 Şubat 2023'te 21.632 dolardan işlem göreceğini tahmin etti.

Yapay zeka, 2023 Sevgililer Günü için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor - Resim : 1

BTC 7 günlük tahmin. Kaynak: Fiyat Tahminleri

AI, fiyat tahminine ulaşmak için hareketli ortalamalar ( MA ), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması ( MACD ), göreli güç endeksi ( RSI ), Bollinger Bantları ( BB ) ve daha fazlasını içeren en son teknik analiz ( TA ) göstergelerini bir araya getirir.

Bitcoin teknik analizi

Şu anda Bitcoin, son 24 saatte %2,35 ve son yedi gün içinde %3,94 düşüşle 0,388 dolardan el değiştiriyor. Bir destek seviyesi 21.249 dolarda bulunurken, bir sonraki önemli direnç seviyesi 22.649 dolarda bulunuyor.

Yapay zeka, 2023 Sevgililer Günü için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor - Resim : 2

BTC 1 günlük grafik. Kaynak: Finbold

SEC'in eylemleriyle ilgili endişe arttıkça, toplamda 40 milyar dolar kripto piyasası değerinden bir günde kaçtı. SEC ile olan suçlamaları çözmek için 30 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul ettikten sonra Kraken, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki staking hizmetlerini kapatmaya karar verdi.

Buna ek olarak SEC, kripto para birimi borsasını kayıt dışı menkul kıymetleri pazarlamakla suçladı ve bu da kripto para birimlerinin piyasa değerinden 18 milyar dolar ile şu anda 419 milyar dolar olan Bitcoin'in piyasa değerinden büyük miktarda geri çekilmeye yol açtı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.