Güncel

Yapay zeka, 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını tahmin ediyor

Yapay zeka, 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını tahminde bulundu.

Yapay zeka, 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını tahmin ediyor

Kripto para piyasası popülaritesini artırmaya devam ederken, yatırımcılar dijital varlıklarının fiyatını daha iyi tahmin etmenin yollarını arıyor.

Yapay zeka, 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını tahmin ediyor

Piyasadaki en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum'dur ( ETH ). ETH'nin fiyatını etkileyen bu kadar çok değişkenle, yatırımcıların fiyatını doğru bir şekilde tahmin etmesi zor olabilir. Bu nedenle yatırımcılar, çeşitli nedenlerle Ethereum gibi kripto para birimlerinin fiyatını tahmin etmeye yardımcı olmak için  yapay zekaya ( AI ) giderek daha fazla yöneliyor.

Yapay Zeka, görünüşe göre çok büyük miktarda veriyi analiz etme yeteneğine sahip; Ethereum ve bir bütün olarak kripto para piyasası hakkında çok fazla veri mevcut olduğundan, yapay zeka grafik modellerini ve trendleri hızlı bir şekilde belirleyebilir. Buna karşılık Finbold, 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını ölçmek için makine kendi kendine öğrenme teknolojisini kullanan finans tahmin platformu CoinPriceForecast tarafından yapılan tahminleri bir araya getirdi.

Finbold tarafından 23 Şubat'ta alınan en son uzun vadeli tahmine göre, Ethereum'un fiyatı 2023'ün ortasında 2.000 doların üzerine çıkacak ve bugünden yıl sonuna kadar %31'lik bir artışla yıl sonuna kadar 2.146 dolara ulaşacak.

Yapay zeka, 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını tahmin ediyor - Resim : 1

Ethereum 2023 sonu fiyat tahmini. Kaynak: CoinPriceForcast

Ethereum teknik analizi

Yeni veriler kullanıma sunuldukça, yapay zeka bunu analizine dahil edebilir ve tahminlerini buna göre ayarlayabilir. AI, daha fazla bilgi mevcut oldukça yatırımcılara daha güncel tahminler sağlayabilir.

Bununla birlikte, kripto para biriminin gelecekteki fiyat görünümüne ilişkin genel bir görüşe sahip olmak için teknik analiz ve kripto pazarındaki duyarlılığı günlük olarak anlayan piyasa analistlerinin görüşleri de tartılmalıdır.

Ethereum'un TradingView'in bir günlük göstergeleri üzerindeki teknik göstergeleri yükseliş gösteriyor, özet 17'de 'güçlü satın' hissiyatı ile uyumluyken, hareketli ortalamalar 14'te 'güçlü satın' için. Osilatörler 3 ile 'almayı' işaret ediyor.

Yapay zeka, 2023'ün sonu için Ethereum fiyatını tahmin ediyor - Resim : 2

Özlem Ethereum. Kaynak: Michael van de Poppe

Son olarak, Ethereum'un Sepolia'daki Şanghay yükseltmesinin 28 Şubat'ta yapılmasıyla, yatırımcılar ETH'nin fiyat artışını er ya da geç görebilirler. Kripto para piyasası büyümeye ve gelişmeye devam ederken, kripto para birimi yatırımında yapay zeka kullanımı muhtemelen daha da yaygın hale gelecektir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.