Güncel

Yapay zeka bu sefer şaşırttı! Binlerce kişi işsiz kalabilir!

DeepMind tarafından geliştirilen, Dramatron adlı yapay zekâ yazılımı, tiyatro oyunları, filmler veya diziler için başlık, karakter tanımları ve diyaloglar üretebiliyor.

Yapay zeka bu sefer şaşırttı! Binlerce kişi işsiz kalabilir!

DeepMind, ilk adımı atmanıza yardımcı olabilecek bir yapay zeka aracı geliştirdi. Dramatron olarak adlandırılan araç, karakter açıklamaları, olay örgüsü noktaları, konum açıklamaları ve diyaloglar oluşturabilen bir "ortak yazma" aracı. Yazarlar Dramatron'un önerilerini derleyip, düzenleyip yeniden yazarak kendi senaryolarını oluşturabilecekler.

Başlamak için bir OpenAI API anahtarına ve Dramatron'un "saldırgan metin" çıktısı alma riskini azaltmak istiyorsanız bir Perspective API anahtarına ihtiyacınız olacak. Araştırmacılar bu aracı test etmek için senaryoları birlikte yazmaları için 15 oyun yazarı ve senarist ile çalıştı. Yayınlanan araştırma makalesine göre, oyun yazarları aracı tam bir senaryo oluşturmak için kullanmayacaklarını söylediler ve yapay zekanın çıktısının formülsel olabileceğini belirttiler. Ancak, Dramatron'un dünya inşası için yararlı olacağını veya olay örgüsünü veya karakterleri değiştirme açısından diğer yaklaşımları keşfetmelerine yardımcı olacağını söylediler. Başka bir deyişle, yapay zekanın "yaratıcı fikir üretimi" için kullanışlı olabileceğini düşünüyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.