Güncel

Yasak balık avcılığını Drone'lar gözetleyecek

Av sezonu yaklaşırken Amerika'da devlet kaçak avcıları insansız hava araçları ile gözetleyecek!

Yasak balık avcılığını Drone'lar gözetleyecek

1 Eylül itibariyle balıkçılar sezonu açacak ve büyük balıkçı tekneleri karasularımızda balık avlamaya başlayacak. Bildiğiniz gibi bazı avlanma yöntemleri devlet tarafından yasaklanmıştır. Yasak olmasına rağmen halen bu yöntemi kullanan balıkçılar yok mu derseniz malesef var deriz. Bu yöntemlerin başında "dinamit" ve "trolleme" adı verilen düzenekler vardır ki; bu yöntemler balıkların üremesinin de önüne geçmektedir.

Bu tarz kaçak avlanmanın sadece ülkemizde değil Amerika'da da olduğunu belirtelim. Bundan dolayı geliştirilen yeni bir Drone ile balıkçılar havadan gözlemlenebilecek. Oldukça sessiz olan yeni dronun en önemli özelliği ise 2 gün boyunca havada kalabilmesi. Bir diğer önemli özelliği ise yüksek çözünürlüklü kamerası. Oldukça stabil olan bu kamera ile yasa dışı avlananlar rahatlıkla tespit edilecek. 

Helikopter gibi kalkan ve uçak gibi uçabilen bu Drone'un maliyeti ise 200 bin dolar. Birçok kişi için oldukça pahalı gibi görünse de bir Drone için 200 bin doların ucuz sayılabilecek bir rakam olduğunun altını çizelim.

İşte kaçak avcıların korkulu rüyası yeni nesil Hunter Drone

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.