Güncel

Yayınlanan bir TikTok videosu ünlü Apple yöneticisini işinden etti

TikTok’da yayınlanan ve “arabanız çok güzel ne iş yapıyorsunuz” türünde olan bir video, Apple’ın satın alma bölümü başkan yardımcısının işten atılmasına neden oldu.

Yayınlanan bir TikTok videosu ünlü Apple yöneticisini işinden etti

Sosyal medya her ne kadar daha çok eğlence odaklı gibi görünse de, aslında dikkatli kullanılmadığı zaman son derece tehlikeli bir hale bürünebiliyor. Bugüne kadar birçok insanın sosyal medya da kullandığı ifadeler nedeniyle başının derde girdiğini, işinden olduğunu ve hatta hapse bile girebildiğini gördük. İşte benzer bir durum, Apple’ın satın alma departmanının iki numaralı ismi olan başkan yardımcısı Tony Blevins’in başına geldi.

Ünlü bir TikTok yayıncısı tarafından çekilen “arabanız çok güzel nasıl aldınız” konulu bir videoda mikrofon uzatılan Tony Blevins, bu soruya yanıt olarak oldukça kaba ve aşağılayıcı ifadeler kullanınca, Apple ünlü yöneticisinin gözünün yaşına bakmadı ve işine son verildiğini duyurdu.

Yayınlanan bir TikTok videosu ünlü Apple yöneticisini işinden etti

Röportaja konu olan 500 bin dolarlık otomobilinden inerken sarf ettiği “eğer cehennemde tatil yapmayı göze alırsan sen de bu tarz bir araba satın alabilirsin” tarzı cümleleriyle tepki toplayan Blevins, işine son verilmesinin ardından yaptığı açıklamada: “Yaptığım mizah girişimim hatalıydı ve bunun için incittiğim herkesten özür diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bu gelişmelerin üzerine şu an için herhangi bir açıklama yapmayan Apple ise, görevine son verdiği Tony Blevins’in yerine Jeff Williams’ı getirmeyi planlıyor. Ancak bu durum bize bir kez daha sosyal medyada sarf ettiğimiz sözler için ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini gözler önüne sermiş oldu.

Yorumlar
Kilo problemi ooooolzaakzzlapza ozawwkwkw!wkw
Wkwkwkwmwowo
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.