Güncel

ABD'den yayınlanan bir UFO videosu kafaları karıştırdı!

2004 yılı içerisinde ABD donanmasının çektiği UFO görüntüleri, bizzat donanma tarafından basına verildi. Peki bu görüntüler gerçek mi?


Bildiğiniz üzere insanoğlunun henüz keşfedemediği büyük olaylardan biri de UFO gizemi. Gerçekten aramızdalar mı? Bunu bilemeyiz ancak 2004 yılında yaşanan olayın tekrardan bugün patlak vermesi, dünyada büyük bir yankı uyandırmış durumda. Olaya gelecek olursak...

2004 yılı içerisinde birkaç gün boyunca ABD donanmasının bir uçak gemisinin çevresinde havada uçan garip nesneler hakkında bilgiler vermesi, o dönem şok etkisi yaratmıştı. Gemi mürettebatı, bu garip cisimlerin peşine takılmaya karar verdi. Nesnelerden birisi ilerleyen günlerde yine ortaya çıktığında, bir adet  F/A-18F tipi savaş uçağı peşinden havalandı. Peki sonrasında neler oldu? Bu olay kayıt altına alınarak tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. 

Olaydan yıllar sonra, 2017’nin Aralık ayında ABD ordusu tarafından paylaşılan görüntülerdeki obje, askerlerinde ifade ettiği gibi net bir şekilde insan yapımı bir cisme benzemiyor. Ayrıca pilotların aktardığı detaylara göre bu cisim, insan yapımı herhangi bir uçaktan çok daha hızlı hareket ediyor. Henüz bu teknolojiye sahip bir uçak maalesef mevcut değil.

Pilotlar, cismin yaklaşık 17 metre olduğunu ifade etmekteler. Bu büyüklüğe rağmen sergilediği kıvraklık ise asıl insanları şoka uğratan durumlardan biri.

ABD ordusu, olayın ardından birkaç gün boyunca bölgede tarama faaliyetleri yürüttü, ancak sonuç alınamadı. ABD donanması tarafından paylaşılan videoya yukarıdaki tarayıcı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.