Güncel

Yazılım Test Rehberi ile ''Yazılım testi nasıl yapılır'' uzmanından öğrenin!

Tümleştirme – Yapılandırma - Değişiklik - Sürüm - Test


Seçkin Kitapçılık tarafından yayınlanan Yazılım Test Rehberi ile bu işi uzmanından öğrenebileceksiniz. Meslekleri gereği, çok sayıda yazılım testi aşamasında yer alan ve bu konularda uzmanlaşmış olan yazarlar, edindikleri bilgi ve tecrübeleri bu kitaba aktarmıştır.

Yazılım Test Rehberi'nde, test işinin ustalıkla yapılabilmesi için hangi kavramların bilinmesi ve uygulanması gerektiğini, test süreçlerini, test kapsamının ne olduğunu, testçilerin diğer birimlerle olan ilişkilerini, test ekibinin organizasyondaki yerini, test ortamının nasıl olması gerektiğini, testçilerin en sık yaşadığı sorunları ve kaynaklarını, bir yazılım projesinin tüm aşamalarında testçilerin aldığı sorumlulukların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

1448545998_9789750235139.jpg

Ayrıca, Yazılım Test Rehberi kitabında olgun seviyede test yapılabilmesi için bilinmesi gereken kavramlar hakkında bilimsel makalelerden alıntılar bulacaksınız. Test işinin, kodlama bittikten sonra yapılan bir eylem değil, projenin başından sonuna bir disiplin olarak oturtulması gereken, başlı başına bir süreç ve süreçler bütünü olduğunu göreceksiniz.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları ise şöyle sıralanıyor!

-​ Test Nedir?

-​ Test Dünyasındaki Kavramlar

-​ Sürekli Tümleştirme

-​ İzlenebilirlik

-​ Regresyon

-​ Gereksinim-Test-Hata İlişkisi

-​ Kullanım Vakasından Test Vakası Oluşturma

-​ Yapılandırma Yönetimi

-​ Sürüm Yönetimi

-​ Kullanılabilirlikte Testçi Rolü

-​ Testçi ve Yazılımcı İlişkisi

-​ Saha Yönetimi

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.