Güncel

Yemek Sepeti bazı komisyonları geçici olarak kaldırdı

Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın yaptığı açıklama ile restoranlardan alınan bazı komisyonların geçici bir süreliğine kaldırıldığını duyurdu.

Yemek Sepeti bazı komisyonları geçici olarak kaldırdı

Pandemi ve kısıtlamalar yüzünden zor günler geçiren restoran ve lokantalar Yemek Sepeti'nin aldığı komisyonlardan şikayetçi idi. Bu konuda olumlu bir adım ise şirketten yapılan açıklama ile geldi.

Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile lokantalar için 20 milyon TL'lik bir paket hazırladıklarını belirtti. Aydın yaptığı duyuruda Yemeksepeti Cüzdan ile yapılan ödemelerde hiçbir komisyon alınmayacağını açıkladı.

Aydın paylaşımda bu ifadeleri kullandı:

"Restoranlarımız, özellikle tek şubeli mahalle restoranlarımız zor zamanlar yaşıyor. Onlara bu zor dönemde destek olmak için 20 Milyon TL’lik bir paket açıklıyoruz.

Yemeksepeti Cüzdan ile yapılan ödemelerde hiçbir komisyon alınmayacaktır. Restoranları desteklemek isteyen kullanıcılar lütfen siparişlerini bu şekilde ödesinler.

Yeni başlattığımız Gel-Al siparişlerinde - siparişi verip restorandan teslim aldığınız modelde hiçbir komisyon alınmayacaktır.

Bu belirsiz sürecin sonuna kadar listeleme ücreti alınmayacaktır. Restoranlara yapılacak ödeme periyotları onlara hiçbir ekstra maliyet olmadan yarıya yani 15 güne indirilmiştir."

Yorumlar
Mert
Cüzdan komisyonu %12 + %4(cüzdan) milleti alıştırıp sonrasında misliyle kazanmayı hedefleyen aşağılık bir strateji
Cevapla
Zek Donjuan Baritello
Yime lan bizi sen benim kim olduğumu biloyonmu
Cevapla
Volkan
Esnafın anasını aglattiniz , cüzdan dan komisyon aldan ne olur almazsan ne olur . İkincisi Yemeksepeti kullanıcısı gel al götür hizmetini kullanmaz milleti salak yerine koymayın .
Cevapla
💎G@kko💎
Yemek sepetinin cüzdan özelliği hec hoş del, ilk önce bunu duzeltsinler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.