Yemek Sepeti daha önce denenmemişi deneyecek

Ülkemizin önde gelen yemek sipariş platformlarından biri olan Yemek Sepeti, ücretli abonelik sistemine geçiş yapacağını duyurdu.

Yemek Sepeti daha önce denenmemişi deneyecek

Yemek Sepeti, özellikle son uygulama güncellemesi ile müşterilerinden oldukça büyük tepki almıştı. Platformun önceki görünümünün çok daha iyi olduğunu ve kullanım açısından yeni sürümün uygulamayı daha zor hale getirdiğini belirten kullanıcılar, bu konudaki görüşlerini uygulamanın puan sayfasında açıkça belirtmekten çekinmediler.

Bununla müşterilerinin yeni görünüme kısa sürede alışacaklarını düşünen Yemek Sepeti, bu konuya ilişkin herhangi bir geri adım emaresi göstermezken, şimdi de yine çok konuşulacak bir yenilik peşinde. Buna göre ünlü sipariş platformu, Yemeksepeti+ ismiyle yeni bir abonelik sistemi oluşturacak. Daha önceki Plus veya Premium isimlendirmelerinden alışkın olduğumuz üzere bu platforma üye olmak isteyen kullanıcıların belirli bir ücret ödemeleri gerekecek. Peki ama bu ücret karşılığında Yemeksepeti+ kullanıcılarına ne gibi ayrıcalıklar sunacak?

Yemek Sepeti daha önce denenmemişi deneyecek

İlk yapılan açıklamaya göre, Plus aboneleri birçok lokantada ekstra indirim imkanına kavuşacaklar. Ayrıca platform dışındaki diğer alanlarda yani eğlenceden kültür sanata kadar pek çok kategoride farklı sitelerle de anlaşmalar yapılarak Yemeksepeti+ kullanıcılarının indirimli alışveriş yapması sağlanacak.

Firmadan yapılan açıklamalara göre son önemli özellik ise kurye ücretinde olacak. Buna göre aylık belirlenen ücret karşılığında abone olan müşteriler, hiçbir alışverişinde kurye masrafı ödemeyecekler. Özelliklere bakıldığında aslında Plus serüveninin tutmaması için bir neden görünmüyor ancak burada asıl kritik soru ise şu: Üyelik ücreti ne kadar olacak? Yemek Sepeti şimdilik ilginç bir şekilde ücret konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak bu bilginin daha fazla gizli kalmayacağı ve önümüzdeki günlerde bir şekilde ortaya çıkacağı düşünülüyor.