Güncel

YemekSepeti kullanıcı verileri sapıkların eline düştü!

Geçtiğimiz günlerde YemekSepeti bir hack olayıyla gündeme gelmişti. Verileri çalan hackerların bilgileri paylaşmasıyla numaralar sapıkların eline düştü.

YemekSepeti kullanıcı verileri sapıkların eline düştü!

Türkiye'nin en çok tercih edilen online yemek uygulamalarından biri olan YemekSepeti geçtiğimiz günlerde bir hack olayıyla gündeme geldi. Kullanıcı verilerini çalışan hackerlar YemekSepeti'nden Bitcoin talebinde bulundular. Bir hafta içinde istedikleri miktarı elde edemezlerse verileri paylaşacaklarını duyuran hackerlar dediklerini yaptılar ve kullanıcı verileri paylaşıldı.

Bunun neticesinde ise paylaşılan veriler yanlış ellere düştü. Farklı kullanıcılar farklı numaralardan rahatsız edici mesajlar almaya başladıklarını sosyal medyada paylaştılar. Buna göre farklı numaralar "Sizi hackledim galiba" diyerek kullanıcıllara WhatsApp üzerinden mesaj attılar.

YemekSepeti kullanıcı verileri sapıkların eline düştü!

Farklı kullanıcılar da benzer şekilde paylaşım yapmaya başladılar. Bu durum kullanıcılar için korkutucu bir hal almaya başladı. Farklı numaralardan mesajlar alan kullanıcılar sapıkların kendilerini görüntülü aramaya, küfür etmeye başladıklarını yazdılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.