Güncel

Yemeksepeti, Yunanistan’da yaptığı yatırımla Avrupa’ya ayak bastı!

Akılalmaz büyüme devam ediyor.

Yemeksepeti, Yunanistan’da yaptığı yatırımla Avrupa’ya ayak bastı!

Türkiye ve 5 farklı ülkede hizmet veren Yemeksepeti, küresel pazardaki hedefleri doğrultusunda önemli bir adım daha atarak, online yemek siparişinde Yunanistan’ın pazar lideri olan Click Delivery (www.clickdelivery.gr)’ye yatırım yaptı. Yemeksepeti, yaptığı bu yatırımla yurt dışında satın alma yapan ilk Türk internet şirketi konumuna ulaştı. Kademeli olarak hayata geçirilecek ve toplam miktarı 3 milyon Euro’ya ulaşacak bu yatırım, Click Delivery’nin Yunanistan’daki coğrafi genişlemesi ve şirketin büyüme sürecine hız verecek.

Yemeksepeti, Türkiye ve Orta Doğu’dan sonra şimdi de yatırımlarına Avrupa’da devam ediyor. Küresel pazardaki hedefleri doğrultusunda önemli bir adım daha atarak, online yemek siparişinde Yunanistan’ın pazar lideri olan Click Delivery (www.clickdelivery.gr) ile satın alma anlaşması imzalayan Yemeksepeti, bu yatırımı ile yurt dışında satın alma yapan ilk Türk internet şirketi konumuna ulaştı. Anlaşma kapsamında gerçekleşen yatırım kademeli olarak gerçekleşecek ve toplamda 3 milyon Euro’ya ulaşacak. Yemeksepeti, büyüme sürecinde getireceği teknolojik çözümler, iş yönetimi anlayışı ve online yemek siparişi alanındakiuzmanlığıyla Click Delivery’nin hızlı büyüme sürecine katkıda bulunacak.

1380791314_nikolas-stefanoun.jpg

Click Delivery (www.clickdelivery.gr), online yemek siparişi konseptiyle Yunanistan’da bir ilki gerçekleştirerek 2010 yılında faaliyete geçti. Clickdelivery.gr günümüzde, Atina, Selanik, Larissa ve Ioannina’da bulunan 650’den fazla iş ortağı restoran ile Yunanistan’da sektör lideri pozisyonunda bulunuyor. Site, 40 bin kayıtlı kullanıcıya hizmet veriyor ve her gün 2 binin üzerinde kişiyi doyuruyor.

Yemeksepeti, geçtiğimiz günlerde uluslararası markası Foodonclick.com ile hizmet verdiği Orta Doğu pazarlarına Suudi Arabistan ve Lübnan’ı da dahil ederek yurt dışı operasyonlarını 5 ülke, 8 şehire çıkardığını duyurmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.