Güncel

Yeni altcoin sezonu başlıyor mu?

Veriler, kripto pazarının bir sonraki altcoin sezonuna yaklaşabileceğini gösteriyor!

Yeni altcoin sezonu başlıyor mu?

Devam eden kripto kışının ortasında, çoğu yatırımcı karlarını en üst düzeye çıkarmaya çalışırken piyasaya giriş ve çıkışlarına rehberlik edecek göstergeler ve modeller arıyor. İzlenen modellerden biri, altcoinler olarak bilinen alternatif para birimleri için altcoin sezonu ve bu dönemin kartlarda olabileceğini düşündüren göstergeler.

Yeni altcoin sezonu başlıyor mu?

Özellikle, Blockchain Center verilerine göre, 19 Eylül itibariyle, ilk 50 kripto paranın %69'u son 90 gün içinde Bitcoin'den ( BTC ) daha iyi performans gösterdi ve bu da 'altcoin sezonunun' oynanmakta olduğunu vurguladı.

Yeni altcoin sezonu başlıyor mu? - Resim : 1

Altcoin sezon Endeksi. Kaynak: Blockchain Center.

Blockchain Center Altcoin Sezon Endeksine göre, ilk 50 kripto paranın %75'i üç ayda (90 gün) Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiğinde bir altcoin sezonu ilan edilir. İncelenen madeni paralar, sabit madeni paraları ve varlık destekli kripto para birimlerini içermez.

Bitcoin negatif getiri kaydeder

En iyi 50 kripto para arasında, Ethereum ( ETH ), LIDO (LDO) için sıvı staking çözümü 90 günde %222,4 ile en yüksek performans gösteren altcoin olurken, onu 154,6 ile Socios.com hayran oylama platformunu besleyen Chiliz (CHZ) takip ediyor. %. Başka yerlerde, Bitcoin dönem boyunca %6,6 kayıp kaydetti.

Yeni altcoin sezonu başlıyor mu? - Resim : 2

En iyi 50 jetonun performansı. Kaynak: Blockchain Merkezi

"Altcoin sezonu"nun, altcoinlerin Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiği kripto para piyasasındaki bir aşamayı ifade ettiğini belirtmekte fayda var. Ancak bu, piyasa oynaklığı gibi faktörler nedeniyle garantili kârlara dönüşmez. Bu nedenle sezon, kripto yatırımcılarına portföylerini çeşitlendirmeleri için bir fırsat sunuyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.