Güncel

Yeni Apple TV 4K oyun odaklı kumandasıyla, PS5 ve Xbox'a kafa tutacak!

Apple yeni nesil TV modelini tanıttı. Yeni nesil TV modeli yeni kontrolcüsü ile birlikte geldi. İşte konunun detayları.

Yeni Apple TV 4K oyun odaklı kumandasıyla, PS5 ve Xbox'a kafa tutacak!

Apple uzun bir süredir TV modelini yenilemiyordu. Açıkçası kimse Apple TV'nin yenilenmesini de beklemiyordu. Çünkü son çıkan 4K ve HDR destekli Apple TV modeli ihtiyaçlara tam olarak ihtiyaç veriyordu. Dolayısıyla yeni bir TV modeline de çok fazla ihtiyaç yoktu. 

Lakin Apple geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni nesil bir Apple TV modeli de tanıttı. Aslında yeni nesil Apple TV'nin önceki neslinden çok büyük bir farkı yok. Aradaki tek fark yeni TV modelinde A12 Bionic yonga setinin kullanılıyor olması. 

Yeni duyurulan Apple TV modelindeki en büyük yenilik ise kumandası. Apple bu kumandayı oyunlarda da kullanılabilecek şekilde tasarlamış. Kumandayı yan olarak tuttuğunuzda gamepad olarak rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Yeni Apple TV 4K oyun odaklı kumandasıyla, PS5 ve Xbox'a kafa tutacak! - Resim : 1

Yeni Apple TV 4K oyun odaklı kumandasıyla, PS5 ve Xbox'a kafa tutacak!

Merak edenler için belirtelim. Yeni nesil Apple TV'nin fiyatı 179 dolar olarak belirlenmiş. Eğer eski Apple TV ve yeni kumandayı almak isterseniz bu sefer ödemeniz gereken ücret 149 dolar oluyor. Benim zaten Apple TV'm var ben yalnızca yeni kumandayı almak istiyorum derseniz, o zaman ödemeniz gereken ücret 59 dolar olacaktır.

Elbette bunlar ABD fiyatları. Söz konusu Türkiye fiyatları olduğunda bunların yanına bir basamak daha eklemek gerekiyor. Malum ülkemizde Apple ürünleri ufak bir servet maiyetinde satılmakta. Örneğin yeni nesil Apple TV Türkiye'de 2099 TL'den satışa sunuldu.

Yorumlar
Osman çıkmaz
Bunun neresi xbox a kafa tutacak çok saçma haber
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.