Yeni Call of Duty oyunu Black Ops 5 olacak!

Kotaku'nun raporuna göre, 2020'de çıkacak Call of Duty oyununa artık Sledgehammer Games liderlik etmiyor. Yeni oyunun ismi Black Ops 5 olacak!

Yeni Call of Duty oyunu Black Ops 5 olacak!

Kotaku'nun raporuna göre, 2020'de çıkacak Call of Duty oyununa artık Sledgehammer Games liderlik etmiyor. 2012'den bu yana Call of Duty serisi sırasıyla Treyarch, Infinity Ward ve Sledgehammer Games tarafından geliştirildi.

Yeni Call of Duty oyunu Black Ops 5 olacak!

2018'de Treyarch'ın geliştirdiği Call of Duty: Black Ops 4 çıktı ve bu yıl çıkacak oyunu da Infinity Ward geliştiriyor—ki söylentiye göre Modern Warfare serisinden yeni bir olacak.

2020 için, Activision ilk başta Soğuk Savaş döneminde geçen yeni Call of Duty oyununda Sledgehammer Games'e yardım etmesi için Raven Software'ı atadı fakat rapora göre bu "çok yakın bir zaman önce" değişti.

Artık 2020'de çıkacak Call of Duty oyunu Sledgehammer Games ve Raven Software'ın desteği ile Treyarch'ın liderliğinde geliştiriliyor ve oyunun başlığı Call of Duty: Black Ops 5.

Sledgehammer Games ve Raven Software'ın şu ana kadar geliştirdiği kısım ise çöpe gitmeyecek. Kotaku bu çalışmaların Call of Duty: Black Ops 5'in tek oyunculu hikaye moduna dönüştürüleceğini ve yine Soğuk Savaş döneminde geçeceğini söylüyor. Oyunun gelecek nesil konsolların satışa sunulmasıyla birlikte, 2020 sonbaharında, çıkması planlanıyor. 
 
Bu geliştirici değişikliğinin en büyük sebebinin Sledgehammer Games ile Raven Software arasında sıkça yaşanan tartışmalar yüzünden meydana geldiği belirtiliyor. Projeye aşina iki kişi Sledgehammer Games ile Raven Software arasındaki gerginliği "berbat bir durumdu" olarak nitelendirdi.
 
Son olarak, Activision yöneticileri ücretsiz oynanabilir gelir modeli üzerine tartışmışlar ve 2019'da çıkacak Call of Duty oyunu için ücretsiz bir bileşen sunmak istiyorlar. Yine de detaylar kesinleşmiş değil ve bazıları bu fikre isteksiz.