Güncel

Yeni çıkan Tesla aracı sürüş sırasında alev aldı!

Yepyeni Tesla aracı sürüş sırasında alev aldı. Sürücüsü hala içindeyken alev alan araç korkuyla karşılandı.

Yeni çıkan Tesla aracı sürüş sırasında alev aldı!

Geçen ay, Tesla CEO'su Elon Musk, Model S Plaid'in ilk teslimatlarını 130.000 $ gibi pahalı bir fiyatla duyurdu. Model S Plaid, Model S'nin üst düzey, süper hızlı bir versiyonu. Model S Plaid, Tesla tarafından duyurulduğunda piyasada heyecan yaratmıştı.

Tesla aracı sürüş sırasında alev aldı

Ancak araç bir skandalla internete düştü. Pennsylvania'da Model S Plaid'in karıştığı bir yangın olayı meydana geldi. Üstelik sürücüsü hala aracın içindeydi. Rapora göre, itfaiye ekipleri iki ayrı itfaiyeden koşarak yangını başarıyla söndürdü. Tesla araçlarını içeren birkaç pil yangınının ardından, itfaiyeciler araçların yanması konusunda extra eğitim almaya başladı. Pensilvanya yangın olayında itfaiyeciler aracın içine beş inçlik bir hortum soktu. Böylece yangının tamamen söndürülmesine katkıda bulunan sürekli ve hızlı bir su kaynağı sağlandı. Yangında can kaybı yaşanmazken, araçta tek kişi olduğu tahmin edilen sürücü yangından kaçmayı başardı.

Bununla birlikte, Model S Plaid'in isimsiz sürücüsü Tesla'dan şikayetçi. Kurbanın avukatı, Tesla'nın müvekkilini görmezden geldiğini söylerken, olayla ilgili tam bir soruşturma tamamlanana kadar Model S Plaid'in satışının askıya alınması çağrısında bulundu. Tesla'nın elektrikli araçlarıyla ilgili yıllar boyunca birçok yangın olayı kaydedildi. Tesla, kendi adına, bu araçların pilleriyle ilgili güvenlik sorunlarına daha fazla dikkat edeceğini söylüyor. Şirket ayrıca araçlarının sektördeki en güvenli araçlar arasında olduğu konusunda da ısrarcı. Tesla, endüstriyi tanımlayan elektrikli araçlar üretmek için mevcut teknolojinin sınırlarını zorlama devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.