Güncel

Yeni Ferrari CEO’su Apple’dan bir isim olabilir

Ferrari CEO'sunun sağlık sebeplerinden dolayı istifa etmesinden sonra yeni SEO merak edilmeye başlandı. Yeni Ferrari CEO’su Apple’dan bir isim olabilir.

Yeni Ferrari CEO’su Apple’dan bir isim olabilir

Otomotiv devi Ferrari'nin CEO'su Louis Camilleri, geçen hafta kişisel nedenlerle şirketten ayrılmıştı. Bu zamansız ayrılıktan sonra gözler yeni CEO'ya çevrilmişti. Bugün ise CEO koltuğuna iki önemli ismin aday olduğu ortaya çıktı. Bu adaylardan ilkinin Apple'dan geçtiğimiz yıl emekli olan ünlü Sir lakaplı tasarımcı Jony Ive, ikincisinin ise eski Vodafone CEO'su Vittorio Cola'nın olduğu söyleniyor.

Ancak, Colao'ya yakın bir kaynağın iddiayı "asılsız" olarak nitelendirdiğini söylediği ortaya çıktı. Böyle olunca gözler direkt olarak Jony Ive'a çevrildi.

Reuters, İtalyan medyasına atıfta bulunarak; Apple Finans Direktörü Luca Maestri ve eski Tasarım Direktörü Jony Ive'nin Ferrari'nin bir sonraki CEO'su olmaya aday olduğunu açıkladı. Muhtemelen Apple çalışanları Ferrari'nin yeni CEO'su olacak.

Luca Maestri, 2014'ten beri Apple'ın CFO'su pozisyonunda bulunuyor ve daha önce şirketin Kurumsal Kontrolörü olarak görev yapıyordu.

Jony Ive ise LoveFrom adlı bağımsız bir tasarım şirketi kurmak için 2019'da Apple'dan ayrılmıştı. Ancak Jony Ive, Apple ile bağlarını koparmadı. Ive; LoveFrom şirketinin Apple'ın birincil müşterilerinden biri olarak kalacağını söyledi.

Jony Ive

Apple yöneticilerinin CEO pozisyonu için potansiyel adaylar olarak adlandırılması alışılmadık bir durum değil. Apple'ın yonga üretimi şefi Johny Srouji'nin Intel'in 2019'daki CEO pozisyonu için aday listesinde olduğu bildirilmişti. Ancak pozisyon nihayetinde Bob Swan tarafından doldurulmuştu.

Ferrari'nin yeni CEO'sunun şimdilik kim olacağı bilinmiyor. Muhtemelen 2020 yılı bitmeden boş kalan CEO koltuğuna bir isim getirilecektir. Bakalım bu isim Apple'dan mı olacak yoksa başka bir isim mi olacak?

Yorumlar
💎G@kko💎
Bu yabancı markalar kendini bişe zannedi ileride tog çıksın hepsini görecem
Cevapla
Bir dost
Orası öyle tabii lakin adamlar togg un özellikleriyle aynı arabaları bir sonraki ay çıkardı... Togg un benzerini yaptılar neredeyse. Sadece uygun fiyatlı diye alırlarsa alırlar yoksa sanmıyorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.