Güncel

Yeni iPhone'ları robotlar üretecek!

Apple, yeni cihazlarının üretiminde kullanılacak robot ve freze makineleri için büyük yatırım yapıyor.


Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan teknoloji devi Apple, cihazlarını üretebilmek için yeni robot makineler alıyor. Bloomberg’in haberine göre Apple, çeşitli cihazlarını üretmek için ekipmanlara 10 milyar 500 milyon para harcayacak.

Apple görünüşe göre iPhone, iPad, Mac ve diğer cihazlar üretmek için kullanılacak, robotlar ve çeşitli diğer makineler için oldukça yüklü para harcamayı düşünüyor. Aslında Apple için 10 milyar 500 milyon çok fazla bir para sayılmaz. Şirket geçen yıl Kaliforniya'da yapımına başladığı uzay gemisi şeklindeki yeni binasına 171 milyar dolar para yatırımı yaptı.

1384439743_mac-pro-robot-21.jpg

Apple’ın neler planladığını bilemeyiz ancak şirketin önümüzdeki yıl başlatılmak üzere iWatch adında bir akıllı saat sözü bulunuyor. Ayrıca Apple HDTV’de 2014 yılında beklenen cihazlardan birisi.

1384440262_irh7vuedffqg.jpg

Bakalım Apple yeni alacağı ekipmanları ile önümüzdeki yıl hangi cihazlarını üretip karşımıza çıkacak? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.