Güncel

Yeni nesil bankacılığın duayenleri İstanbul’da buluştu

Bu sene yedinci kez ve altı farklı ülkede düzenlenen New Banking Vision Konferansı 21 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

Yeni nesil bankacılığın duayenleri İstanbul’da buluştu

40 ülkede, 20.000’den fazla çalışanı olan Asseco, bankacılık, e-ödeme ve güvenlik konularındaki liderliğini, yeni nesil bankacılık vizyonu alanında son eğilimlerin paylaşıldığı konferansa ev sahipliği yaparak bir kez daha gösterdi. Sektörün önde gelen temsilcilerinin katıldığı konferansın açılış konuşmasını, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski gerçekleştirdi. Türkiye-Polonya ekonomik ilişkilerini anlatan Michalski, küçük değişikliklerin büyük ve önemli ekonomik etkileri beraberinde getirdiğine ve iki ülkenin ekonomik ilişkilerindeki olumlu gelişmelere dikkat çekti. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko ise Türkiye’de Bankacılık ve Ödeme Trendleri” konusunda ön görülerini ve sektörü nelerin beklendiği konusundaki görüşlerini paylaştı.

Yeni nesil bankacılığın vizyonu değerlendirildi

Dijital bankacılık, ödeme kanalları ve güvenlik konularının detaylı incelendiği paralel oturumlarda, dijital bankacılık, e-ödeme, iç / dış suistimal konuları tartışıldı. Asseco SEE’nin geliştirdiği güvenli e-ödeme çözümleri NestPay® Merchant Safe ® Unipay ve InACT® çözümleri konferansta öne çıkartıldı. Asseco çözümlerini kullanan Unicredit, Bimsa, SMM Bilişim ve Akbank başarı hikâyeleri ile paralel oturumlara katkı sağladı. Asseco SEE Türkiye Ülke Müdürü Hatice Ayas’ın moderatörlüğündeki, “Yeni Bankacılık Vizyonu” konulu panelde Ziraat Teknoloji Genel Müdürü Osman Tanaçan, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek ile Yapı Kredi Bireysel ve Platinum Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri Grup Direktörü Serkan Ülgen gibi sektörün önde gelen isimleri katılım sağladı ve panel oturum büyük ilgi gördü.

Bankacılık dönüşüyor, ödeme kanalları artıyor, vatandaş hızlı hizmet alıyor

Kurumların iş modellerini değiştiren, vatandaşa avantajlar sunan güvenli ödeme çözümleri, dijital bankacılık, mobil bankacılık gibi konuların değerlendirildiği konferansta, Asseco SEE CEO’su Piotr Jeleński ve Asseco SEE Türkiye Ülke Müdürü Hatice Ayas Asseco SEE’nin sektöre kattığı yenilikçi yaklaşımından bahsettiler. Asseco SEE Ödeme Grup Satış Direktörü Nenad Subotic, “Asseco SEE e-Ödeme Vizyonu”nu anlatırlarken, etkinliğe altın sponsor olan ThreatMetrix Genel Müdür Yardımcısı Pascal Podvin ise “Müşteri Güveni: Dijital Dönüşümün Köşe taşı” sunumu ile konferansa katkıda bulundu.

Teknolojiyi kullanan ve tüketici güvenini kazananlar rekabette önde olacak

New Banking Vision Konferansı ile Türkiye’deki ve dünyadaki sektör temsilcileriyle yeni nesil ödeme sistemleri üzerine 6 ülkede bilgi paylaşımı gerçekleştirdiklerini söyleyen Asseco SEE CEO’su Piotr Jeleński, teknoloji alanında yaşanan gelişmelere adapte olan ve tüketicilerin güvenini kazanan firmaların rekabette önde olacağının altını çizdi. Bankacılık ve e-ödeme alanının çok hızlı geliştiğini ve değişimin inovasyon odaklı olduğunu vurgulayan Asseco SEE Türkiye Ülke Müdürü Hatice Ayas ise ülkede 25 yıllık geniş bilgi birikimiyle uçtan uca çözümler sunduklarına dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl Asseco SEE çatısı altında yedincisi düzenlenen konferansta sektör profesyonellerini ve iş ortaklarımızı buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Dünyanın her yerinde olduğu gibi, Türkiye’de de teknolojik yenilikler hayatımızı şekillendiriyor. Alanında uzman olan ekiplerimizle çözüm ve hizmetlerimizi farklı coğrafyalara taşıyoruz. İlham aldığımız ve geleceğin tartışıldığı bu organizasyonda, alanında öncü kurum ve profesyonelleri ağırlamak bizim için gurur verici.” 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.