Güncel

Yeni yerli füze Roketsan TRG-122

Yerli ve milli füze envanterine yeni bir seçenek geliyor. Roketsan tarafından geliştirilen TRG-122 kodlu füze 40 km'ye ulaşan bir menzile sahip.

Yeni yerli füze Roketsan TRG-122

Son yıllarda gelişen yerli ve milli savunma sanayi unsurlarına yeni bir füze ekleniyor. Roketsan tarafından geliştirilen füze yerli ve milli silah envanterine katkı sağlayacak. 3 ila 40 km menzil aralığına sahip yüksek tahribat güçlü TRG-122 güdümlü füzesinin kalifikasyon testleri tamamlandı.

Tamamlanan testlerinden ardından sıra Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı birliklerde yapılacak deneme atışlarına geldi.

Gazete Habertürk'ten Murat Gürgen'in haberine göre, TRG-122 muharebe birliklerine zamanında, doğru ve etkili ateş gücü desteği sağlıyor. Yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde, 3 ila 35 kilometre menzil aralığındaki yüksek öncelikli hedefler yoğun ve etkili şekilde ateş altına alınabiliyor. Bu özelliği  sayesinde zamanında, doğru ve etkili ateş gücü yaratarak manevra birliklerine ateş desteği sağlar.

TRG-122 füzesi, 18.4 kilogram ağırlıkla çelik bilyeli harp başlığı taşıyor. 30 kilometre menzilde 30 metrenin altında vuruş hassasiyetine sahip olan TRG122, vurduğu hedef bölgesinde 40-80 metre çapta tahribat sağlıyor.

 

 

Yorumlar
Halil
İnşallah daha iyilerini bekliyoruz, ülke olarak çok daha etkili füzelere ihtiyacımız var .
Cevapla
Aboww
INŞAALLAH DAHA İYILERINI YAPMAYA
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.