Güncel

Yerli elektrikli faytonun test sürüşü yapıldı

Halen geliştirme aşamasında olan ve atlı sürümlerinin yerine kullanılması planlanan elektrikli faytonun test sürüşü gerçekleştirildi.

Yerli elektrikli faytonun test sürüşü yapıldı

İBB Meclisi'nin aldığı kararla adalardaki atlı fayton uygulamasının sona ermesi ile beraber alternatif araçlar konusundaki çalışmalar hız kazandı. Bunlardan biri olan elektrikli fayton, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından test edildi.

Yerli elektrikli faytonun test sürüşü yapıldı

Varank tarafından Tuzla'da bulunan İstanbul Park'ta test edilen elektrikli fayton, 5-8 saatte şarj olabiliyor. Faytonun menzili ise 70-80 km arasında değişiyor. Varank, test sürüşü sonrası yaptığı açıklamada, son zamanlarda faytonların gündemde olduğunu belirterek, "Bu firma, yerli golf araçları, elektrikli araçlar üretiyor. Aynı zamanda inovatif bir ürün olan elektrikli fayton da geliştirdi. Biz de belediye başkanlarımızı ve sayın valimizi yanımıza aldık ve bu aracı test ettik. Gerçekten memnun kaldık. Gayet güzel ve kullanışlı bir araç." dedi.

Testlerin ardından aracın pratik hayatta kullanılmaya başlanacağı düşünülüyor. 

Yorumlar
Anonim
Evet güzel millet uzaya çıkıyor bunlar elektrikli fayton birde dua da okusun giderken Arapça unutmasinlar bu ayrıntilari. Ayrıca zaten fayton atlı olur kaldırın o zman veya atlara iyi bakın bu kadar basit bu bir problem değil ki ya kim ne yapacak bunu ya! Tebrikler Almanya kıskandı bak şu an birde poz veriyorlar. Yıl 2020 da yerli@ birsey alan var mi? Ama şey bunlar hep spekülasyon...
Cevapla
💠Gakko💠
Yerli ve milli olan herseyi desteklim
Cevapla
lBaBaCaNl
Atların işkencesi bitti ama nostalji de gitmiş oldu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.