Güncel

Yerli otomobile teşvik geliyor!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobillerde teşviki artırmak amacıyla üretilen otomobillere en az yüzde 5 indirim uygulanacağının açıkladı.

Yerli otomobile teşvik geliyor!

Özellikle dolar ve euro kurunun fazlasıyla yüksek olduğu bugünlerde otomobil fiyatları uçuşa geçti. 

Zaten pahalı olan bu ürünlerin üzerine bir de vergiler eklenince, otomobil satın almak isteyenler kara kara düşünüyor. Otomobil sektöründe güzel bir haber ise hükümet cephesinden geldi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobillerde teşviki artırmak amacıyla en az yüzde 5 indirim uygulanacağının bilgisini verdi. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin önde gelen 5 büyük şirketinin oluşturduğu yerli otomobil girişiminin başına getirilecek olan CEO’nun ismi de belli olmuştu. 5 model aracın üretileceği proje kapsamında, muhtemelen elektrikli araçlar da üretilecek.

Uzun vadede büyük bir kar elde edilmesi planlanan bu proje, dolaylı olarak da 20 bin kiilik bir istihdam sağlayacak.

Daha çok B ve C segmentinde üretilmesi planlanan yerli otomobiller, emsallerinden en az yüzde 5 daha ucuz olacak. Kaliteli araçların üretileceği haberini veren Özlü, bunun ülkemiz için de harika bir gelişme olduğunu dile getirdi. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sevgili Teknolojioku takipçileri? 

Yorumlar
Ramazan Erol
%5 dalga geçmektir kesinlikle dargelirli vatandaş araba sahibi olacaksa ÖTV den muaf olması lazım hatta KDV bile olmaması gerekir
Cevapla
Davud
Mükemmel yaa, müthiş bir şey! %5 nasıl bir indirimdir bu, inanamıyorum! Devlet büyüklerimiz bizler için neler düşünüyor
Cevapla
Vatandaş
Kesinlikle ÖTV olmamalı teşvik budur. Bizde uygun fiyata kendi ülkemize ait yerli araç alırız. Enflasyon düşer. İstihdam artar. Türkiye büyür !
Cevapla
Atdin
Bence iyi otv den muah olucak arti yuzde5 indirim ciksin mecbur dah baska kampanyalarda yapilacaktir yosa bu araci satamazlar
Cevapla
Serkan
Yüzde 5 dalgamı geçiyor bakan. Ötv hiç olmamalı yerli otoda ki kimse ithal araç almasın.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.