Güncel

Yerli üç dev Fatih Projesi için anlaştı!

Yerli üç dev firma Fatih Projesi için birleştiklerini duyurdular.


Yeni gelen haberlere göre yerli üreticilerden Casper, Exper ve Netaş, FATİH projesinde birlikte hareket etmek için işbirliği anlaşması imzaladı. Casper, Exper ve Netaş'ın FATİH Projesi için işbirliğine gittiğini yazılı bir açıklama ile duyuruldu.

Bu işbirliği ile FATİH Projesi için üretilecek tablet bilgisayarlar için Casper, Exper ve Netaş ortak hareket edecek. Yaklaşık 2 ay önce Netaş'ın Fatih Projesi'ne olan ilgisini ve tablet üretiminde bulunmak istediğini sizlere bir haberimizde paylaşmıştık.

1343234509_fatihprojesi.jpg

İşbirliği yapan firmalar tabletlerin üretimi için yapılacak yatırımlarla yılda 5 milyon adet üretim yapmayı hedefleniyor.

Fatih projesi ile öğrenciler ne kadar başarılı olacak bunu zamanla göreceğiz ancak bu konu hakkında Microsoft'un kurucusu Bill Gates de yaptığı açıklamada öğrencilere tablet dağıtarak yapılan denemelerin başarısızlıkla sonuçlandığını ve yazı girişi yapmaya ve not almaya müsait olmayan tabletler yerine normal dizüstü bilgisayarların kullanılması gerektiğini vurgulamıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.