Güncel

Yerli ve elektrikli otomobil Kangal S4!

Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin ürettiği Kangal S4 tanıtıldı!

Yerli otomobil Kangal S4 tanıtıldı!

Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileri tarafından geliştirilip üretilen Kangal S4, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde Yerli otomobil üretimine biz hazırız! sloganıyla görücü karşısına çıkarıldı.

Teknoloji Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Can ve 13 kişilik ekibin yoğun çalışmaları sonucu Otomotiv ve İmalat Mühendisliği laboratuvarında 4 ay gibi kısa bir sürede üretilen Kangal S4, Sivaslı vatandaşlara tanıtıldı.

 Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve Doç. Dr. İbrahim Can, tanıtım sırasında aracı bir süre kullandı. Rektör Prof. Dr. Yıldız, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Üniversite olarak biz bu işe hazır olduğumuzu söylüyoruz. dedi.

Otomobilin teknik özelliklerinden bahseden rektör Yıldız, Kangal S4, Sivas 4 Eylül anlamına geliyor. Yaz döneminde TÜBİTAK destekli 67 takımın yer aldığı yarışta 16. olduk. İnşallah bir yıl sonraki hedefimiz birinci olmak. Şu an 70 kilometre hıza çıkıyoruz. 100 kilometrede 1,4 enerji harcıyor yani buradan Ankara'ya gidişimiz 5 liraya mal oluyor. diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar
Hakan
Böyle komik haberlere malzeme olan komik tasarımlı araçları ciddi haber gibi yayınlamayı birakin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.