Güncel

Yılın en yenilikçi firması belli oldu!

Apple, Netflix, Square, Tencent, Amazon, Patagonia, CVS Health, The Washington Post, Spotify ve NBA'in yer aldığı listede en yenlikçi firma belli oldu.


Fast Company, 2017'nin en yenilikçi firmasını bugün açıkladı. Apple, Netflix, Square, Tencent, Amazon, Patagonia, CVS Health, The Washington Post, Spotify ve NBA'in yer aldığı 10 firma arasında en yenilikçi firma Apple oldu. Peki, Apple hangi yeniliği ile bu unvanı elde etti?

Çoğunuz Apple'ın; iPhone 8, iPhone X, Apple Watch Series 3, HomePod ve ARKit ürün ve hizmetleri ile bu unvanı elde ettiğini düşünebilirsiniz. Ancak Apple ürünleri ile değil Donanım ve Yazılım uyumu ile 2017'nin en yenilikçi firması oldu.

Rakiplerinde daha iyi donanım olmasına karşılık bunları yazılım ile birleştirememesi, Apple'ı diğerlerinden ayırıyor. iOS, watchOS, macOS ve tvOS'in düşün donanımlar ile bile harikalar yaratması, Apple'ın olmazsa olmaz politikası arasında yer alıyor.

3 GB RAM'li iPhone X'un 6 GB RAM'li Android telefonlardan daha stabil çalışmasının ve performans testlerinden daha iyi puanlar almasının, yazılım ve donanım uyumu sayesinde olduğunu belirtelim.

Yorumlar
Smart
Yazılım ve donanım uyumu iOS un kendisinden kaynaklı. iOS ana mimarisi gereği zaten daha az ram’ a ihtiyaç duyuyor. Evet daha düşük seviyedeki donanıma rağmen yazılım uyumu sayesinde hem daha verimli hem de daha stabil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.